Columbus Day в Чикаго з українським колоритом

0
228

Вперше Columbus Day відмітили в 1792 році в США. Відбулося це в день трьохсотліття висадки Колумба на американський континент. В честь цієї знаменної події мореплавцю був встановлений пам’ятник в місті Балтимор  (штат Меріленд), а цілий округ названий Колумбія. 1937 року за рішенням Конгресу та президента Франкліна Делано Рузвельта  у США це свято отримало статус федерального, незважаючи на історичну суперечливість цієї події. Якщо, наприклад, Різдво практично у всіх американців вихідний, то День Колумба – свято, під час якого багато людей працює. Важлива складова в організації свята в цей день – це багаточисельні паради, від невеликих перфоменсів в маленьких містечках до багатотисячної ходи в великих мегаполісах на кшталт Чикаго чи Нью-Йорка.

Відрадно, що в Чикаго вже вдруге за майже 60 років в параді бере участь українська діаспора. Українки в національних строях з етнічним орнаментом, що характеризував різні регіони України, викликали неабиякий інтерес з боку учасників параду та просто численних глядачів на вулицях. Пряму трансляцію параду можна було бачити на каналі ABC7 Chicago.  Ініціатором та ідейним натхненником участі в ході виступила організація «Українські жінки в бізнесі(UWB) у співпраці з Українським національним музеєм, українською громадською організацією «Помаранчева хвиля», танцювальними колективами «Вишиванка» та «Громовиця», Kyiv-Mohyla Foundation, Клубом історичної реконструкції та Ukrainian-American Veterans за підтримки інституцій Кредитної спілки «Самопоміч», та фундацій «Спадщина» та «Самопоміч».  Організатором параду вже вкотре став Joint Civic Committee of Italian Americans. 

Варто сказати декілька слів про неприбуткову та благодійну організацію «Українські жінки в бізнесі»м(Ukrainian Women in Business), яка була заснована у 2013 році.  Софія Міколяш Георгієв зуміла об’єднати під одним дахом підприємницьких жінок-однодумців, які створюють нові можливості для професійного росту, займаються благодійністю та волонтерством. Дівчата мають під своїм патронатом декілька сирітських будинків в Україні. З  діяльністю організації «Українські жінки в бізнесі», можна ознайомитись на сайті: www.ukrainianwomeninbusiness.com.  

Запрошуємо до нашої організації волонтерів, спонсорів та бізнес-жінок!

ДОЛУЧАЙТЕСЯ І РЕАЛІЗУЙТЕСЯ! ПРИЄДНУЙТЕСЯ І УТВЕРДЖУЙТЕСЯ!

Користуючись нагодою хочемо запросити всіх читачів “Українського Слова” на нашу чергову зустріч (щочетверта неділя місяця) 27 жовтня, о 1:30 пополудні, в конференц-залі бібліотеки Найлс. 

6960 W Oakton St, Niles, IL 60714

Корисний, інформаційний безкоштовний UWB семінар за співпраці з уповноваженою 

Iwona Przonak Garcia,

Community Outreach Liaison

Office of Attorney General, Government & Community Relations Bureau Division.

Ви дізнаєтеся ЯК УНИКНУТИ ВИПАДКІВ ШАХРАЙСТВА та ЗАХИСТИТИ СВОЮ ОСОБИСТУ ІДЕНТИФІКАЦІЙНУ ІНФОРМАЦІЮ

 А також, що робити, якщо неприємність вже сталася.

Реєстрація на UWB FB-сторінці чи за електронною поштою: ukrainianwomeninbusiness@gmail.com

Практично вся наша UWB діяльність залежить від щедрості наших донорів, спонсорів та прихильників-добродійників. Будь-яка пожертва, велика чи мала, дозволяє нашій організації продовжувати самовіддано служити нашій спільноті.

Пожертвувати ніколи не пізно:

UWB PayPal:

https://www.paypal.me/uwb

«Самопоміч» FCU, номер рахунку UWB: 02163803 (номер банківської маршрутизації/routing: 271080817)

«Українські жінки в бізнесі» є благодійною організацією зі статусом 501 (с) (3), звільнені від федерального податку на прибуток EIN: 46-5401658

www.ukrainianwomeninbusiness.com

Уляна Третяк,

UWB Special Events Curator 

Фото Ізольда Щаслива

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here