Повертайтесь до рідної школи, повертайтесь у будь-який час,

0
270

Не забуде вона вас ніколи, двері завжди відкриє для вас…

Ось і пролунав останній дзвоник для випускників Школи українознавства ім. Василя Стуса в м. Чикаго. Саме у цей момент наші випускники відчули, що школа українознавства – це їхній рідний дім, адже тут вони виростали, дорослішали. Саме тут зі зворушливих пташенят вони перетворились у справжніх птахів, готових летіти, розправивши свої крила.

Традиційно святковий день розпочався із служби Божої в катедрі святого Миколая. Наші випускники, батьки, учні, вчителі отримали благословення від о. Сергія Ковальчука та настоятеля церкви Володимира і Ольги отця-крилошанина Олега Кривокульського.

Після служби Божої  у школі пройшло свято «Останнього дзвоника». Випускники разом  із учнями першого класу  підготували святкову програму. Було зачитано привітання від голови шкільної ради Юрія Гаєцького.

Також директор школи вручила дипломи про закінчення школи українознавства випускникам. Учні здавали матуральні іспити з таких предметів:  історія України, література, мова, культура, географія, сучасна Україна. Ці дипломи, які видані шкільною радою при УККА, дадуть змогу нашим випускникам дістати додаткові кредити при поступленні до коледжів і університетів як одній із акредитованих шкіл українознавства у штаті Іллінойс.

Нагороджено усіх випускників похвальними грамотами від Посла України в США Валерія Чалого. Ці грамоти  Валерій Чалий особисто  передав директору школи для наших випускників під час проведення конференції з освітянами шкіл українознавства в Посольстві у Вашингтоні наприкінці  травня.

За нашою доброю традицією наші десятикласники подарували першокласникам чудові книжки від видавництва «Апріорі» і також отримали у подарунок чудові словники «Гарна мова – одним словом».

У прощальному слові я наголосила: «У школі ви отримали  знання, розвинули творчі здібності, навчилися відстоювати свої погляди і переконання.  Це безцінне багатство, яке допоможе вам побороти усі життєві випробування і досягти великих успіхів.  Час учнівства позаду, позаду уроки, іспити.  Попереду – життя, в якому проявляться отримані в школі знання. Та пам’ятайте, що все життя людини – це суцільне навчання. Бо, як писав відомий американський вчений українського походження Любомир Романків, що у будь-який момент ти можеш втратити все, що маєш, але ніхто не зможе забрати у тебе освіту. Тому треба досягати успіху у навчанні, тоді все інше прийде саме».

А ввечері на затишному подвір’ї культурного осередку зібралося дуже багато людей: учні школи, вчителі, батьки і   чимало гостей.

Святково прикрашений зал, адже подія надзвичайно-хвилююча – довгоочікуваний випускний вечір.  І ось до зали під звуки козацького маршу і оплески усіх присутніх починають заходити випускники 2019 року: Бандрівська Зоряна, Боднар Олександр, Глущенко Катя, Лехман Андрій, Пилявська Вікторія, Музика Богдан, Рачкевич Аліса, Яхторович Матвій, Барна Мілана, Вильотник Марко, Коваленко Соломія, Масник Таня, Петрович Леона, Попович Діана, Чабан Анна. Їх не впізнати в чарівних вишиваних сорочках та сукнях. Вони такі гарні і водночас підкреслено вже дорослі.

Радість, гордість  і одночасно сум  переповнювали усіх нас від усвідомлення того, що  діти вже виросли.  Випускникам вручила свідоцтва про закінчення навчання у школі українознавства.  

Випускники за давньою традицією передали “Свічечку освіти” своїм наступникам з 9 класу. А далі лунали  щирі, теплі слова вдячності та побажань  від гостей, опікуна класу та  батьків. Після закінчення святкової частини, розпочалась розважальна програма. Ось тут вже наші випускники продемонстрували свої таланти у співах і танцях. У виконанні гурту «Каскад» звучали відомі українські пісні. Діти залюбки ішли до танцю із своїми батьками і вчителями. Свято випускного вечора   було наповнено атмосферою тепла та  позитивних емоцій.

 Хотілось би висловити особливі слова подяки громадським організаціям за грошові дарунки для наших випускників і датки на розвиток школи. А це і Кредитова спілка «Самопоміч», і Фундація «Спадщина» і Український Народний Союз (UNA). Щиро дякуємо їм за їхню жертовність на благо наших учнів і за підтримку української освіти в США,а також Посольству України в США в особі Валерія Чалого вдячні за почесні грамоти для випускників нашої школи.

У добру путь, наші дорогі випускники! Щасти вам!

Наталія Пономарьова,

директор Школи українознавства ім. Василя Стуса в м. Чикаго

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here