Відбулися 68-і річні загальні збори Української федеральної кредитової спілки “Самопоміч”

0
382

68-і річні загальні збори Української федеральної кредитової спілки “Самопоміч” відбулися 31-го березня 2019 р. в головному бюро кредитівки в Чикаго й одночасно в Нью-Джерсі, в Українсько-Американському культурному центрі Нью-Джерсі у Виппані, де міститься філія кредитової спілки.

У Нью-Джерсі голова дорадчої ради УФКС “Самопоміч“ Орест Цяпка відкрив збори східних філій і попросив отця Степана Білика з церкви Івана Хрестителя у Виппані прочитати молитву. Присутніми на зборах зареєструвались 140 членів УФКС “Самопоміч“ у Іллінойс та 50 членів у Нью-Джерсі.

Після цього член дорадчої ради УФКС “Самопоміч“ у Нью-Джерсі Дарія Твардовська-Винцент зачитала звіт дорадчої ради УФКС “Самопоміч“ Нью-Джерсі. До слова були запрошені Михайло Козюпа, менеджер філії УФКС “Самопоміч“ у Виппані та Ірина Аґне, менеджер філії УФКС “Самопоміч“ у Ньюарку.

 Після звітів до мікрофону підійшли представники різних організацій із привітаннями, подяками та побажаннями: Української національної федеральної кредитової спілки; Українського народного дому у Джерсі-Ситі; Українського тижневика “Свобода“ та “Ukrainian Weekly”; Організації оборони Лемківщини Західної України у США (5-тий відділ у Ірвінґтон та крайова управа); фірми “OLCO International”; Організації оборони чотирьох свобод України; Українського конгресового комітету Америки; Пласту; Спілки української молоді (Філії у Ірвінґтон, Виппані та Джерсі-Ситі), Українського спортивного товариства “Чорноморська січ“; Українського танцювального ансамблю та академії “Іскра“;  Нової української школи у Ньюарку; УКЦ Непорочного Зачаття у Гілсайд; УКЦ св. Івана Хрестителя у Ньюарку; УКЦ св. Івана Хрестителя та Українсько-Американського культурного центру Нью-Джерсі у Виппані; Спілки українських журналістів Північної Америки; довголітній член кредитівки Іван Васкул. Деякі привітання від організацій прийшли у письмовій формі і були зачитані.

О другій годині рoзпoчалася вiдеoтрансляцiя мiж зборами у Чикаго та Виппанi. До зали в Чикаго увійшли ветерани з прапорами,  пролунали Національні Гімни та пісня “God Bless America“ у виконані Української капели бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка.

Опісля президент дирекції д-р Михайло Р. Кос офіційно відкрив 68-і річні загальні збори УФКС “Самопоміч”, щиро вітаючи присутніх членів кредитової спілки. Єпископ єпархії св. Миколая владика Венедикт (УГКЦ) прочитав молитву та подякував кредитовій спілці за все добро, що вона робила протягом свого існування і продовжує робити, та за можливість усім разом змінювати наше життя на краще. Владика розповів, що він у своєму зверненні до вірних єпархії закликав усіх долучатись до членства кредитової спілки “Самопоміч“, адже це дасть можливість виділяти більшу допомогу на церковні та громадські організації.

Д-р Кос у своєму звіті зауважив, що 2018 рік був дуже цікавий для кредитової спілки: “Наш довголітній президент і виконавчий директор Богдан Ватраль, після сорока років відданої праці у кредитовій спілці “Самопоміч“, вирішив піти на пенсію. Після розгляду ряду кандидатів на посаду виконавчого директора, рада директорів одноголосно обрала Віталія Кутного. Ми впевнені, що діяльність нашої кредитової спілки буде знаходитись у добрих руках.” Далі д-р Кос повідомив, що “Самопоміч” приєднала Kредитову спілку “Будучність” у Мічиган. Це принесло УФКС “Самопоміч“ понад 12 мільйонів капіталу та нових членів з штату Мічиган. “Ми раді, що маємо можливість їх фінансово обслуговувати, – сказав пан Кос. – Я з приємністю можу констатувати, що ми досягли цього року успішних результатів у прибутках, про що свідчать наші фінансові звіти“.

Богдан Ватраль у своєму останньому 38-му звіті як президент установи і виконавчий директор висловив щиру подяку всій кооперативній родині “Самопомочі“ за спільну довголітню працю. Пан Ватраль підкреслив кілька важливих моментів з фінансового звіту установи: “У 2018 році чистий прибуток УФКС “Самопоміч” становив близько $2.4 мільйона. Це збільшило резерву до $110,000,000. Станом на 31 грудня 2018 року активи установи перевищили $589,000,000. Сума почизок зросла до $260,000,000, а інвестиції зросли до $241,000,000. Членство під кінець 2018 року становило 23 746 осіб.“

Новий президент та виконавчий директор Віталій Кутний привітав усіх присутніх та розповів про свій 16-літній досвід праці в УФКС “Самопоміч“ у різних відділах установи, що дало змогу особисто зрозуміти і вивчити всю діяльність кредитової спілки і її відділів. “Тепер з цим досвідом і розумінням я маю можливість вести нашу Кредитну Спілку у майбутнє“, – зауважив пан Віталій. “Як і вже було сказано раніше, 2018 рік виявився фінансово успішним. Кредитова спілка мала найбільший за останні роки ріст по депозитах на рахунках та по кредитах. У більшій мірі це завдяки тому, що кредитова спілка “Самопоміч” приєднала кредитову спілку “Будучність” у Мічиган, а також завдяки тому, що змінився підхід до надання фінансових послуг, що дало можливість стати установі більш конкурентоспроможною, вкладаючи в сучасні технології та у розвиток нових послуг. У 2018 році установа спромоглася  виділити громадським організаціям на $250,000 більше допомоги, ніж це було у 2017 році. І це є добрий приклад, щоб зрозуміти, що ріст Кредитної Спілки прямо впливає на те, скільки наша громада дістає від цього користі“, – резюмував Віталій Кутний.

За працю контрольної комісії звітував Богдан Вруський. Контрольна комісія стежить за діяльністю кредитової спілки, щоб захистити її активи і права членiв, забезпечує ефективність внутрішнього контролю, стежить за акуратною і вчасною підготовкою бухгалтерських і фінансових звітів та гарантує правильне введення вказівок ради директорів.

На завершення загальних зборів слідували привітання від різних церковних, громадських, молодечих та інших організацій. Зокрема Віктор Войтихів зачитав привітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Також привітали збори та висловили вдячність за довголітню підтримку священики з УКК св. Миколая, УКП св. Володимира і Ольги, УГКЦ св. Йосифа Обручника та УГКЦ Непорочного Зачаття. Виступили з привітами представники УККА і «Помаранчевої хвилі», Українського інституту модерного мистецтва, Українського національного музею, осередків СУМ в Чикаго і Палатайн, Пластової станиці та Фундації побратимів, Організації оборони чотирьох свобод України та Жіночі відділи, ОЧСУ, Школи українознавства ім. Василя Стуса в Чикаго, Української католицької освітньої фундації, Українського танцювального ансамблю “Громовиця“.

Новообрана управа Української федеральної кредитової спілки “Самопоміч” уконститувалася в такому складі: Михайло Р. Кос – президент дирекції, Богдан Ватраль – фінансовий референт; Олег Караван, Ореста Фединяк і Ігор Ляшок – віце-президенти дирекції; Віктор Войтихів – віце-президент/секретар дирекції; Христина Козій, Іван Огаренко і Роман Яцковський – члени дирекції; Іван Павлик – почесний член дирекції.

Члени новообраної дорадчої ради Нью-Джерсі: Дарія Твардовська-Винцент – голова; Орест Цяпка – заступник; Ірина Аґне – секретар; члени: Андрій Гречак, Ольга Ільницька, Михайло Козюпа, Ігор Ляшок і Михайло Шпигульський.

На веб-сторінці www.selfreliance.com розміщений річний звіт Української федеральної кредитової спілки “Самопоміч”. Найновіші інформації “Самопоміч” розміщує на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Прес-служба Кредитівки “Самопоміч”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here