День захисника Вітчизни: день справжніх чоловіків

0
87

Україно – мати,  бережи  синів, –
Родове  коріння  кленів.  ясенів.
Чуєш.  як  виводять  пісню  солов’ї.
То  ж  твої  солдати,  сіячі  твої.
Україно – мати,  долю  бережи,
Щоб  не  впали  хлопці  на  твоїй  межі.
Мамо – Україно,  ми  ж  не  цвіт – полин,
За  твою  свободу  станем – як  один!

14 жовтня в Україні відзначили День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.
Свято виникло на тлі підсилення в суспільстві ідей декомунізації і збройної агресії Росії на Донбасі і в Криму. Президент Петро Порошенко встановив 14 жовтня державним святом своїм Указом від 14 жовтня 2014 року. Водночас він скасував святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого, який в СРСР був Днем Радянської армії та військово-морського флоту. А пізніше глава держави виступив з ініціативою зробити цей день вихідним. 5 березня 2015 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про встановлення вихідного 14 жовтня.
Цьогорічне відзначення Дня захисника України традиційно відбулося й в США, зокрема, в штаті Іллінойс біля пам’ятника “Небесної Сотні та Героїв України” (м.Блумінгдейл).
Після поминальної молитви з промовами виступили Генеральний консул України в Чикаго Лариса Герасько, президент Українського конгресового комітету Америки (відділення Іллінойс) Ігор Дячун, голова Спілки української молоді (м. Чикаго) Павло Бандрівський. Серед присутніх мали честь вітати українських воїнів Олександра Місюру та Романа Гаврильчака. Відзначення свята продовжилося переглядом документальної стрічки ‘Rehab’, що присвячена українським воїнам-героям, які після отримання важких поранень під час війни на Сході України проходили реабілітацію в США.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»