Велика духовна родина зібралась за одним столом

0
246

Українська греко-католицька церква Різдва Діви Марії 24 червня 2018 року відмітила 117-річчя і 25-річчя осідку саме у Пейлос Парк. Із цієї нагоди завітало багато гостей з Чикаго та околиць. Були візитери з інших штатів, бо парафіяни свято бережуть традиції  храму Вони пам’ятають, де брали шлюб, хрестили своїх дітей, раділи, коли вони йшли до першого Причастя.  Й хоча доля людей закинула далеко, в такі святкові дні збирає всіх храм на молитву, а відтак за один стіл, щоб порадіти, погомоніти, нагадати стежини дитинства і юності, подякувати Господу за всі земні дари!
До проведення фестивалю готувалася парафія заздалегідь на чолі з отцем Теодозієм. Обговорювали плани, адже треба було врахувати всі дрібнички, розподілити обов’язки , щоб кожен, хто завітає на свято, був гарно прийнятий та зумів насолодитись усім довкіллям: смачною українською кухнею, дозвіллям для дітей, культурною програмою, лотерейними виграшами, придбати щось для власного гардеробу з національно-декоративних речей в крамницях , а найголовніше – створити для людей святковий настрій, щоб залишилися незабутні враження від свята .Проливний тижневий дощ змінився ще в суботу сонячною погодою – і на душі було весело і радісно!
Після літургії усі зібралися у церковному залі, де отцем Теодозієм була проведена спільна молитва із благословенням святкового стола та виголошено промову-подяку всім, хто завітав на свято, і тим, хто доклав зусилля, щоб воно було таким барвистим.
За проведення культурно-масових заходів відповідала Наталія Серафим, розважальна програма була представлена гуртом “Черемшина “у складі: Наталії Бойчук, Ольги Винничук та Ярослава Боднара, які і вели концертну програму.
Парафіяльна рада щиро подякувала спонсорам свята Пейлос Фест-2018. Це кредитовій спілці “Самопоміч”, яку представив менеджер з маркетингу Володимир Тюн. Організацію “Херітідж фаундейшин” представила віце-президент  Христя Верещак. Спонсорами виступили також “Репаблікен бенк”, Вольняк Фюнерал хоум,Петро Кравчишин- зубний лікар та сім’я Сольських.
Свято розпочалося і потопало в чудових декораціях в українському стилі. Для розваг красувалися гарні надувні батути та гірки, діти мали змогу кататися на поні та на малій сцені дивитися шоу фокусника-ілюзіоніста.
Запах української кухні підхоплював легенький вітерець (до речі, хочеться подякувати всім, хто допоміг у декораціях залу, церковного подвір’я – всі любувалися нашою українською хатою), уклін всім, хто трудився на кухні, хто впродовж багатьох вихідних ліпив вареники, робив голубці…
Концертну програму розпочала вокально-хореографічна студія “Елегія” у складі: Анастасії Чорній, Соломії Михайлюк та Ксені Левкович.
Усіх полонило чудове виконання пісень Квітослави Модрицької, Софії Бойко-Тодд, Ольги Винничук, Ярослава Боднара, свої гуморески читав  Михайло Бойчук та Ярослав Боднар.
Мелодії на скрипці линули у виконанні Наталії Бойчук та молодої талановитої скрипальки Емілії Цуканової.
Театр “Гомін” представили артисти  Михайло Бойчук та Каріна Накартинян.
Родзинкою програми став виступ школи танцю “Вишиванка”, який працює при парафії Святого Йосипа, де керівниками Оксана та Павло Федьківи. Були представлені танці різних вікових груп. Щиро хочеться подякувати батькам, які доклали максимум зусиль, щоб діти  виступили.
Хочеться сказати велике спасибі і поклонитися доземно усім гостям, представникам різних церковних парафій, прихожанам і парафіянам греко-католицької церкви Різдва Діви Марії за гарний святковий настрій, чудові декорації, гостинність і благодійність, адже на святі складалися пожертви на реабілітацію та лікування воїна АТО Романа     Гаврильчака, який зараз перебуває з мамою і проживає у парафіянки церкви пані Пет Кузьмак.
Свято нам на славу вдалося!  Спасибі Петру Ковтуну за фото,”Черемшині” – за танці і спів, який додавав святкового настрою для всіх.
Ольга Винничук,
Пейлос Парк,
Іллінойс