Школо, до побачення!

0
294

4 червня пролунав останній дзвоник у Школі українознавства «Рідна школа» імені В. Стуса в Чикаго, де вже 65 років навчальний процес спрямований на те, щоб прищепити дітям любов до української мови, українських традицій і культури та сформувати український національний світогляд.
У суботній ранок учні «Рідної школи», одягнені в чудові вишиванки, поспішали до школи, щоб разом зі своїми вчителями провести останній день навчального 2015-2016 року. А розпочався він Службою Божою в катедрі святого Миколая. Діти, вчителі, батьки молилися за Україну і дякували Богові за можливість навчатися в українській школі далеко від української землі. По закінченні богослужіння усі зібралися в актовому залі школи, де розпочалося традиційне свято закінчення шкільного року – свято Останнього дзвоника, яке започаткувала в «Рідній школі» імені В. Стуса колишній директор школи – світлої пам’яті Люба Маркевич.
Під звуки козацького маршу до зали заходили цьогорічні випускники – гордість Школи українознавства. Вони вели за руку наймолодших дошкільнят – майбутніх школярів та випускників Школи українознавства. Свято Останнього дзвоника розпочала директор школи Галина Баран, яка щиро привітала випускників і всіх присутніх на святі. Також були привіти від кредитівки «Самопоміч», голови батьківського комітету Андрія Скиби та педагогічного дорадника Шкільної ради Романа Гірняка.
Програма свята була дуже цікавою, дякуючи вчителям, які своєю натхненною працею створили справжнє свято не тільки для випускників, а й для всіх присутніх у залі. Вдячні випускники, яких було 24, а саме: Бандурович Лілія, Бойчук Уляна, Брендис Ляриса, Василик Наталя, Вонг Наталія, Гриневич Даня, Гудима Юлія, Гилеспі Ніна, Джуль Тарас, Елис Мішел, Кот Юліана, Куріца Юрій, Марків Еріка, Мартинюк Денис, Німет Александра, Нотардонато Аріана, Огаренко Роман, Паверс Данило, Петриків Адріян, Угрин-Андрусишин Ліліана, Чичула Христина, Шаршонь Анна, Шифман Зорян, Ястрембський Доріян – стояли на сцені і схвильовано співали прощальний гімн школі:
Vivat, alma mater,
Vivat, Школо Рідна!
В день цей урочистий
Слів високих гідна!
Тебе славимо в віках
По всіх землях і містах
Прославляєм, рідна!
Прославляєм, рідна!
Vivat, добрі люди –
Зерна у калині!
Хто би туту не вчився –
Служить Україні!
Vivat, учні й вчителі –
Кращі люди на землі!
Vivat, Школо Рідна!
Слався, школо рідна!
Свято продовжилося на вечірньому святковому бенкеті в Культурному  українському осередку під керівництвом Арети Куріци. Урочисті привітальні промови виголосили численні гості, зокрема Генеральний консул України в Чикаго Лариса Герасько, з дарунками для випускників від каси «Самопоміч» звернулася п. Ореста Фединяк. З подячним словом до вчителів та батьків виступили випускники школи Юлія Гудима, Наталія Вонг, Ніна Гилеспі. З великою любов’ю та теплом звернулися до випускників їхні опікуни Віра Лесик-Клим та п. Неля Варениця, які побажали своїм вихованцям розвивати той духовний спадок, який вони здобули у стінах «Рідної школи», берегти свою рідну мову як найдорогоцінніший скарб, щедро дарований нам Богом:
Мова – це думки звук,
Мова – це серця стук,
Мова – це знань джерело,
Мова – це птаха крило,
Мова – це наші знання,
Мова – це ти і я!
Після урочистої частини під чудові звуки українських музик випускники школи запросили своїх батьків на традиційний вальс. Всі присутні на вечорі танцювали і насолоджувалися чудовою українською музикою у виконанні гурту «Веселі часи».
Свято закінчилося, а наших випускників чекає багато незвіданих доріг. Нехай з Божого благословення їхнє майбутнє буде світлим, радісним і щасливим, сповненим плідної благородної праці для блага і прослави своєї рідної землі.
 «Школа українознавства «Рідна школа» імені В. Стуса в Чикаго завжди гордитиметься своїми випускниками, – сказав голова Товариства «Рідна школа» Андрій Скиба, – вони будуть захищати і підтримувати інтереси українського народу саме у цей непростий для України час, коли російський агресор намагається зруйнувати усе наше історичне, культурне і духовне надбання, збережене і передане нам нашими предками».
«Школа українознавства на поселеннях має бути найважливішою сферою діяльності українських громад, – зауважив голова Шкільної ради  Євген Федоренко. – Дорогі випускники! Плекайте мову і культуру своїх батьків і родичів, наполегливо вчіться, здобувайте високі становища у своєму професійному зацікавленні. Але, що б ви не робили, де б ви не були, допомагайте своїм ровесникам в Україні бути господарями у своїй державі. Слава Україні!»
Віра ЛЕСИК-КЛИМ,
учитель музики і культури Школи українознавства  «Рідна школа» імені В. Стуса,
м. Чикаго