Українська вишиванка підкорила американські небеса!

0
256

Цьогоріч український День вишиванки підтримали у більш ніж 50 країнах світу.
Дата обрана з кількох причин. По-перше, важливо, аби Всесвітній день вишиванки завжди проходив у будень, аби провести акцію не заради параду чи показухи, а щоб продемонструвати, що вишиванка — органічна складова життя та культури українців. По-друге, на цей день не припадають передвеликодній піст і сам Великдень, тому можна влаштовувати народні гуляння і не суперечити релігійним принципам багатьох громадян. По-третє, цього дня не відзначають інших державних свят, тому саме на вишитій сорочці як на одній з вагомих складових української культури, історії та мистецтва можна сконцентрувати просвітницьку й виховну роботу. І врешті-решт, це теплий день, коли можна вийти на вулицю лише у вишиванці без верхнього одягу.
Акція розпочалась зі студентської ініціативи на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році. «Коли започатковували святкування Дня вишиванки, то ніхто собі за мету не ставив, щоб воно розрослося до світових масштабів. Тому було приємною несподіванкою, коли у 2014 році наше свято вийшло за межі нашої країни і стало вже Всесвітнім днем вишиванки. Минулого року  38 країн світу підтримали свято. А цього року – більше 50 країн долучилися до відзначення Дня вишиванки», — розповів співзасновник акції «Всесвітній день вишиванки» Сергій Бостан. За його словами, цьогоріч 19 травня (саме на цю дату випадає третій четвер місяця) вишиванки одягнули у Грузії, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Литві, Латвії, Польщі, Казахстані, Росії, Франції, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Норвегії. Долучились до акції навіть такі далекі від України держави, як Таїланд, Мексика, Шотландія, Єгипет, Південна Африка, Португалія, Ізраїль, Аргентина, Бразилія.
А у Чикаго десятеро молодих людей вирішили стрибнути з парашута в українських вишиванках. Глядачі та інструктори Sky Dive Chicago були в захопленні від цього видовища.
Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»
Фото Віталія Левченко, Лілія Попович, Мар’яни Гриців