СЕНАТОР РАДИВСЯ З УКРАЇНЦЯМИ З ПРИВОДУ ІММІГРАЦІЙНОЇ РЕФОРМИ

0
276

Нещодавно Українсько-Американська федеральна кредитова спілка “Самопоміч” в Українському культурному осередку зорганізувала й провела зустріч сенатора від штату Іллінойс Діка Дурбіна з лідерами української та польської громад у Чикаго.
69-річний Ричард Дурбін ((англ. Richard Joseph “Dick” Durbin) – американський політик, сенатор, член Демократичної партії, католик. Він бере участь у розробці закону, який стосується імміграційної політики США й посприяє легалізації 11 мільйонів нелегальних мешканців Америки, з-поміж яких чимало українців.
Сенатор Ричард Дурбін зустрічається з представниками різних етнічних громад для обговорення важливих, злободенних питань. Пан Дурбін також роз’яснює основні положення майбутньої імміграційної реформи, а також заслуховує думки правників, громадських діячів, ЗМІ.
Українську громаду під час зустрічі репрезентували президент та виконавчий директор Українсько-Американської федеральної кредитової спілки “Самопоміч” Богдан Ватраль, адвокати Юліан Куляс, Михайло Кліш, Богдан Олексюк. Представницькою була й польська громада Чикаго.
Законодавець говорив, що домовленість, до досягнення якої вони прагнуть у сенаті, дозволить прийняти закон, який наділить законним статусом мільйони незареєстрованих іммігрантів, в той же час посиливши безпеку на кордоні США.
Сенатор розповів, що ті ідеї та пропозиції, які зараз обговорюються, не нові, проте політичні умови, в яких обговорюється імміграційна реформа, змінилися. Що важливо, заявив він, республіканці, усвідомили, що необхідно прийняти всеосяжний закон про імміграційну реформу.
Дійсно,  законодавці, що представляють обидві політичні партії США – Демократичну і Республіканську -, відзначають позитивну динаміку в роботі щодо реформування імміграційного законодавства.
Хоча зусилля, прикладені протягом багатьох років до реформування імміграційної системи, так ні до чого і не привели, однак тепер може бути зроблено важливий крок вперед. Сенатор-демократ Ричард Дурбін оцінює цю ситуацію з обережним оптимізмом. Деякі питання, які раніше взагалі не обговорювалися, зазначив він, тепер винесені на обговорення, і може бути досягнута домовленість.
11 мільйонів людей живуть в США, не маючи законного статусу. І з цим треба щось робити. Американці не можуть нескінченно миритися з тим, що люди привозять сюди маленьких дітей, які живуть тут і виростають, не маючи законного статусу. Пан Дурбін заявив, що дуже добре знає цю ситуацію. Адже Америка є народом іммігрантів. Ричард Дурбін – син іммігранта. Тому і провадиться нині ця велика робота сенатором і його прихильниками, аби наступні покоління новоприбулих до США могли жити в суспільстві, де питання імміграції вже врегульовані.

Сенатор уважно вислухав представників української і польської громади Чикаго, ЗМІ й пообіцяв врахувати їхні побажання при розробці й втіленні імміграційної реформи.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»,
Чикаго

На фото: під час зустрічі Ричарда Дубліна в Чикаго
Фото прес-служби УАФКС «Самопоміч»