ЗУСТРІЧ З АМЕРИКАНСЬКИМИ КОНГРЕСМЕНАМИ ТА УКРАЇНСЬКОЮ ГРОМАДОЮ ЧИКАГО

0
141

Нещодавно президент Світового конґресу українців (СКУ) Євген Чолій у Чикаго мав зустріч з американськими конґресменами Дені Дейвісом і Майком Квіґлі, щоб обговорити питання євроінтеграції та демократизації України. Разом з президентом СКУ в зустрічі взяли участь українські громадські провідники: президент Іллінойського відділу Українського конґресового комітету Америки (УККА) Олесь Стрільчук, заступник президента Іллінойського відділу УККА Павло Бандрівський, голова Фундації “Спадщина” банку “Певність” Юліян Куляс, президент та виконавчий директор Українсько-Американської федеральної кредитової спілки “Самопоміч” Богдан Ватраль, президент Києво-Могилянської фундації Америки Марта Фаріон та екзекутивний член ради директорів Українського національного музею Стів Демітро.
 
Президент СКУ зазначив, що в грудні 2012 р. Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що США докладають зусиль, аби запобігти спробам Росії втягнути Україну до Митного і Євразійського союзів та відновити Радянський Союз. Він наголосив, що серйозну загрозу  “ресовєтизації регіону” може припинити підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Оскільки основною умовою для цього є повернення владних структур України до демократичного способу правління, США слід задуматись над поширенням дії Закону Магницького на осіб, причетних до порушень прав людини в Україні.
 
Євген Чолій також спонукав США вжити відповідні дії, щоб Росія дотримувалась Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 р., який разом з нею підписали США, Великобританія і Україна, та щоб зупинити використання російського газу в якості політичної зброї.
 
Ці ж питання президент СКУ порушив і на громадській зустрічі, яку організував Іллінойський відділ Українського Конґресового Комітету Америки (УККА). У ході програми Євген Чолій висловив визнання Фундації “Спадщина” банку “Певність” за її постійну підтримку діяльності СКУ та вручив пам`ятну відзнаку голові Фундації Юліяну Кулясу. На завершення вечора Українсько Американська федеральна кредитова спілка “Самопоміч” і Фундація “Самопоміч”, а також Іллінойський відділ УККА передали для СКУ свої щедрі пожертви.
Ірина МИЦАК,
прес-служба СКУ

На фото: під час зустрічі Євгена Чолія в Чикаго
Фото прес-служби УАФКС «Самопоміч»