Глава УГКЦ: Тепер для греко-католиків залишається найскладніше — збудувати патріархат

0
225

Протягом 8-13 травня Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, здійснив свій офіційний візит до США. Його супроводжували о. Андрій Максимович, адміністратор Патріаршої курії УГКЦ, та о. Володимир Мальчин, керівник Відділу благодійних проектів Патріаршої курії.

У міжнародному аеропорту м. Ньюарк Главу УГКЦ зустрічали владика Андрій Рабій, Апостольський адміністратор Філадельфійської архиєпархії, та д-р Ірина Іванкович, голова Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А).

У рамках візиту Глави УГКЦ до Філадельфії 9 травня в Українському освітньо-культурному центрі у Філадельфії відбулася презентація його книжки «Діялог лікує рани».

9 травня під час свого перебування у Філадельфії Блаженніший Святослав провідав Митрополита Стефана Сулика.

Митрополит Стефан сьогодні найстарший за віком єпископ Української Греко-Католицької Церкви. 2 жовтня йому виповниться 95 років. Майже 20 років владика був правлячим Архиєпископом і Митрополитом Філадельфійської архиєпархії.

Митрополит Сулик дуже радо зустрів Блаженнішого Святослава ще на порозі дому, де він тепер мешкає. І це попри на днях проведену операцію на серці. Відбулася тепла, братня розмова, за яку владика Стефан щиро подякував.

«Я дуже хотів провідати владику Стефана, адже наші архиєреї-емерити є справжнім скарбом нашої Церкви. Крім того, прагнув йому засвідчити нашу повагу та молитовну пам’ять», – сказав після зустрічі у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ Блаженніший Святослав.

Але головна мета візиту Блаженнішого Святослава в США – участь в урочистостях з нагоди 45-ліття Товариства «Свята Софія» США, які відбулися 11 травня в Українському освітньо-культурному центрі в Дженкінтаун. Головною подією святкування був святковий бенкет, який відбувся в минулу суботу. Під час бенкету було офіційно повідомлено про відновлення діяльності Патріаршого фонду. Цей фонд було відкрито у 1977 році з нагоди святкування 85-ліття з дня народження і 60-ліття священства Блаженнішого Йосифа.

«Важливо, щоб ми всі долучилися до створення патріарших структур, бо без цього неможливо вповні виконати заповіт Патріарха Йосифа», – акцентував першоєрарх.

“Я питаю себе і Бога: що означає дня нас здійснити нашу місію? Вдивляюся в діла Патріарха Йосифа Сліпого й бачу, що коли він був звільнений зі сталінських концтаборів, то поставив перед собою три завдання, тобто три види втілення Божої премудрості в місії його патріаршого служіння, — зазначив Предстоятель. — Перше завдання — створення інтелектуального центру, зокрема Українського католицького університету імені святого Климента Папи в Римі, віднова студійського монашества і боротьба за патріархат… Це своєрідний духовний заповіт патріарха Йосифа для нас, його нащадків. І це відповідає завданням і місії, яку Господь довіряє нашій Церкві, а через нас промовляє до нашого народу”.

Глава УГКЦ пригадав і зусилля свого попередника Блаженнішого Любомира (Гузара) у справі побудови Патріархату УГКЦ:

“Блаженніший Любомир Гузар говорив, що патріархат не є самоціллю, а є насамперед інструментом (засобом), щоб ми були єдиною і могутньою Церквою, яка відчуває себе єдиною спільнотою і “збирає в розсіянні сущих”, — підкреслив духовний лідер греко-католиків і додав: “Для того, щоб нам успішно будувати патріархат, потрібно піднести нашу Церкву на новий рівень її життя та існування, — рівень комунікації, взаємоповаги і розуміння, спільної відповідальності за долю Церкви і народу”.

Окрім цього, у своєму виступі Глава УГКЦ згадав і про теперішні виклики в Україні. Він вважає, що “нам варто будувати патріархат і простягати руку до православних братів для єдності”.

13 травня 2019 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав центральний офіс «Лицарів Колумба» в місті Нью Гейвені – їхній головний осідок у США. Окрім цього, Предстоятель очолив Божественну Літургію.

«Я щиро дякую “Лицарям Колумба” за їхню всебічну підтримку», – промовив Блаженніший Святослав і поділився з присутніми духовною наукою.

У своїй проповіді Глава УГКЦ розповів про вагоме значення та силу Христового Воскресіння, особливо в період, коли деякі країни перебувають у стані війни, зокрема це стосується й України.

«Господь є джерелом життям. Він звільняє нас, дає сенс нашому життю й вірить у нас», – наголосив духовний лідер греко-католиків.

Наприкінці проповіді він поділився «добрими новинами з України, зокрема про розвиток спільноти «Лицарів Колумба» в країні».

Варто зазначити, що після богослужіння відбулася зустріч із найвищим лицарем – Карлом Андерсоном, якому Блаженніший Святослав на знак вдячності подарував антимінс, освячений цьогоріч у Великий (Страсний) четвер у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, у якому вміщені мощі блаженного священномученика Миколая Чарнецького.

Крім того, під час зустрічі було обговорено низку питань про подальшу співпрацю та розвиток лицарства в Україні.

«Сьогодні мав особливу приємність співслужити подячну Божественну Літургію з Блаженнішим Святославом в каплиці штаб-квартири «Лицарів Колумба» в Нью Гейвені. Цю Літургію, як національний капелан, жертвував в наміренні за розвиток Лицарів Колумба в Україні та за новообраних членів Національної ради під проводом Богдана Коваліва. За п’ять років існування Українські лицарі зросли з декількох десятків до більше як 1300 братів по всій Україні, об’єднані в 29 рад», – повідомив о. Володимир Мальчин, керівник Відділу розвитку УГКЦ, який разом з о. Андрієм Максимовичем, адміністратором Патріаршої курії, супроводжували Главу Церкви під час його візиту до США.

В Україні спільноту «Лицарів Колумба» було засновано понад п’ять років тому. Почавши з декількох десятків чоловіків-лицарів, на сьогодні в Україні є 1320 братів, які об’єднані у 29 радах, які діють у Полтаві, Запоріжжі, Мелітополі, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Самборі, Києві та багатьох  інших містах.

З цих 29 рад, 17 діє при греко-католицьких парафіях та 12 – при  римо-католицьких.

За цей братерський рік було прийнято 232 нових лицарі та створено чотири нові ради (Кам’янець-Подільський, Вороняки, Одеса та Івано-Франківськ-Пасічна), а також створено два нових осередки в Житомирі та Кам’янці-Подільському.

Варто зазначити, що 41,5% «Лицарів Колумба» в Україні – це чоловіки до 40 років, 40% – це чоловіки від 40 до 60 років, а 18,5% лицарів – мають понад 60 років.

Приблизно 67,6% серед українських лицарів мають перший ступінь лицарства, 10% – другий, а  21,7% – третій. В Україні перші вісім лицарів удостоїлися присвоєння найвищого IV патріотичного ступеня.

Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here