Штат Огайо визнав Голодомор в Україні геноцидом

0
261

24 вересня 2018 року в Капітолії штату Огайо в Колумбусі відбулася важлива історична подія.
Губернатор штату Джон Касич вручив представникам української громади Резолюцію, підписану 27 червня 2018 року,  про визнання штатом Огайо Голодомору 1932-1933 років в Україні Геноцидом українського народу!
Розпочалася ця церемонія  коротеньким діалогом губернатора з наймолодшим представником нашої делегації – Симоном Вурц. Йому п’ять з половиною років, а найстаршому, дідусеві Симона, Василю Ліщинецькому – 93! 
Губернатор висловив глибоке співчуття з приводу багатомільйонної втрати ні в чому не винних дітей та дорослих, які померли голодною смертю від свавілля  сталінсько-комуністичного режиму.
Президент Українського конгресового комітету Америки Андрій Футей в свою чергу відзначив губернатора Шевченківською нагородою. Це є найвища нагорода від  УККА. Нею відзначаються  діячі за активну підтримку і суттєву допомогу українському народові.
Звертаючись до посадовця, голова УЗО Марта Ліщинецька подякувала за солідарність американського народу і  зусилля у відновленні історичної справедливості щодо трагедії 1932-1933 років в Україні.
На цьому заході з Клівленду були: президент УККА  Андрій Футей,   голова УЗО (Українські злучені організації) Марта Ліщинецька, заступник голови та голова комітету з питань голодомору від УЗО доктор Юрій Яськів, єпископ УГКЦ Богдан Данило, Василь Ліщинецький, священик УГКЦ Богдан Барицький, доктор Марія Струс і Наталка Оришкевич. Представники від Українського клубу при Ohio State University:  Юля Барицька і Христина Вурц.
З Колумбусу: президент Української культурної асоціації Мар’яна Клочко, Марійка і Остап Швабінські, Марта Мудра, Марія Гілберт, Ірина Солтис-Петровська, Назар Ждан, Ольга Бабицька – професор з м. Біла Церква (Україна), Олена Павленко – професор з м. Дніпро (Україна).
Олександр ФЕДОРЧУК,
Парма, Огайо