Як допомогти Україні, перебуваючи за кордоном?

0
111

У важкий для Батьківщини час у нас виникає моральна потреба і велике бажання допомогти нашій державі. Як зробити свій посильний вклад задля збереження життя тих, хто воює тепер за нашу з вами свободу?
Життєво необхідні речі, а саме: бронежилети, каски, засоби гігієни та медикаменти бійці на передовій швидше отримують від волонтерів, ніж від держави. На даний момент функціонують з десяток громадських ініціатив, до котрих може приєднатися абсолютно кожен.
Небайдужі люди, які живуть ближче кордону, можуть взяти участь в операції «Мурахи». Транспорт, що перевозить бронежилети і засоби спеціального захисту, ретельно перевіряється, а цінна продукція вилучається. Кевларові (кевлар – торгова назва синтетичного волокна араміду, яка вп’ятеро міцніша від сталі – ред.) каски і бронежилети можна перенести тільки вручну й «уроздріб» через пішохідні переходи. Люди, які цим займаються, отримали назву «мурахи» і реґулярно допомагають переносити через кордон десятки касок та жилетів, тим самим рятуючи комусь життя. Один «бронежилетний тур мурах» буде коштувати вам декілька годин часу, а для когось стане подарованим життям.
У Львові також діють волонтери-координатори, які за кошти небайдужих громадян закуповують необхідні речі та амуніцію для окремих бригад. Номери банківських рахунків і контактні дані можна знайти на їх сторінках у соціальній мережі Facebook:
Ольга Олександрівська (допомагає 80-й окремій аеромобільній бригаді).
Ольга Собко (забезпечує потреби 24-ї окремої «залізної» механізованої бригади).
Любов Возняк та Марта Бухтяк (допомагають військовим з 3-го батальйону територіальної оборони).
Інша група волонтерів зі Львова «Допоможи фронту» займається всіма актуальними потребами війська і поранених, піклується про те, щоб солдати завжди були ситими, спорядженими, захищеними та озброєними. Група «Допоможи фронту» запрошує до співпраці та координації інші групи волонтерів. Реквізити для переказу грошей і списки актуальних потреб можна знайти на сторінці групи в Facebook.
Ще одна громадянська платформа з центром у Києві, яка об’єднує багато людей з активною життєвою позицією, це «Волонтерська сотня». До цієї спільноти входять багато людей, які допомагали на Майдані і сотні звичайних громадян з різних країн, котрі взяли на себе відповідальність за життя та здоров’я солдат, забезпечення Національної гвардії, біженців, дітей поранених та загиблих героїв. На їхній сторінці Facebook ви знайдете реквізити рахунків фінансової допомоги пораненим і на медикаменти у зону військових дій, а також на допомогу переселенцям; гарячі лінії військового шпиталю, пункту прийому постачання в зону АТО; адреси складів гуманітарної допомоги та військової лікарні.
Ще один волонтерський фонд допомоги країні носить символічну назву «Крила фенікса». Активісти цього фонду збирають фінансові ресурси від небайдужих людей з усієї України і за її межами, таким чином, озброюючи і захищаючи наших бійців. На їх сторінці Facebook можна знайти реквізити для переказу грошей на забезпечення таких військових частин: 72-ї гвардійської механізованої бригади, 30-ї гвардійської механізованої бригади, 79-ї Миколаївської десантної бригади, 10-ї Сакскої бригади морської авіації, 15-ї Бориспільської бригади транспортної авіації, 25-ї Дніпропетровської десантної бригади, 26-ї Бердичівської артилерійної бригади. Головний координатор проекту Юрій Бірюков. Він особисто дізнається про потреби кожної окремої бригади і доправляє допомогу безпосередньо на передову.
Гроші можна теж перерахувати безпосередньо на рахунки окремих батальйонів. Уся інформація – на офіційних сторінках у соціальних мережах батальйону «Айдар», батальйону спеціального призначення «Азов», добровільного батальйону територіальної оборони Донецької області «Донбас», батальйону «Тернопіль».
На усіх сторінках волонтерських спільнот у соціальних мережах можна знайти детальний звіт, куди і на що саме йдуть ваші гроші. Активісти бережуть кожну копійку і намагаються завжди публікувати звіти про закупи амуніції та речей.
Крім того, якщо у вас є можливість особисто закупити і передати необхідні речі у військовий шпиталь чи безпосередньо в зону військових дій, то список завжди потрібних речей виглядає наступним чином: антибіотики, антисептики, гемостатики (найкраще Celox у формі бинта або жгут-закрутка НАТО turniquette), шовний матеріал, засоби особистої гігієни, білизна, кава, цигарки; бронежилети 5–6 ступеня захисту (в Європі рівносильні 4–5 ступеня), кевларові каски, тактичні рукавиці, тактичні окуляри, ноктовізори – прилади нічного бачення, біноклі зі здатністю дальнього бачення не менш як на 1000 метрів, тепловізори, взуття тактичне різних розмірів.
Якщо у вас немає фінансової можливості підтримати наших бійців, моральна допомога буде не менш важливою. Щоденно бійцям висилають листи і дитячі малюнки від українців з усього світу. Добре слово та щира подяка зміцнить дух і надасть нових сил, які нашим хлопцям так потрібні.
Мабуть, найменше, але також дуже важливе, що може зробити кожен з нас – це вірити в перемогу нашої держави і не втрачати цієї віри при жодних обставинах. Навіть, проживаючи за кордоном, душею ми завжди можемо бути з Україною.
Дарія МИМКА