Плани уже на черговий рік

0
194

Під час засідання Головної ради Об’єднання українців у Польщі, проведеного 12 липня у Варшаві, її члени обговорили ряд питань, які торкаються діяльності організації не лише цього року, але й у наступному. Збори розпочалися хвилиною мовчання, якою члени ГР вшанували пам’ять українських воїнів, котрі загинули під час АТО.
Головною темою, обговореною на засіданні, був з’їзд ОУП, який заплановано на 25–26 жовтня ц.р. Цей форум, на думку членів ради, своєю формулою має відрізнятися від попередніх.
«З’їзд повинен бути місцем обговорення проблем організації та питань, які ми не маємо часу з’ясувати в ході нашої праці. Крім цього, ми повинні зосередити свою увагу на тому, де є наше місце серед інших українських та неурядових організацій у Польщі», – зазначив Петро Тима, голова ОУП.
Щоб зосередитися вже більше на самій праці осінніх зборів, раніше в реґіонах повинні відбутися консультації, які мають виявити кандидатів до Головної управи, Головної ради та Ревізійної комісії ОУП. Згідно зі статутом організації, склад її найвищих структур обирають саме на таких форумах ОУП. На засіданні визначено склад Робочої комісії, яка підготує список потенційних кандидатів. Завдання комісії – особливе, бо вона мусить знайти кандидатів серед молодого покоління. Це, на думку Богдана Путька, не буде легко. «Молоді люди, що пов’язані з громадою і діють для середовища, не завжди горнуться до праці у владних структурах ОУП. І невідомо, як їх до цього активізувати», – сказав Б. Путько.
Крім активізації молоді, ГР вирішила заохочувати до праці у структурах людей з професійним досвідом, які зайняті у бухгалтерській сфері або мають досвід діяльності в неурядових організаціях. «Нам треба залучати до праці в Головній раді особи не за принципом їх кількості в реґіонах, а за принципом їх активності», – наголосила Любомира Тхір. У ході засідання вирішено, що ОУП мусить класти більший натиск на співробітництво з українськими організаціями в Польщі, діяльність яких зосереджена на проблемах освіти, юридичних питаннях тощо.
Прес-служба Об’єднання українців у Польщі