Київ

0
61

На Контрактовій площі ялинку прикрасять у опішнянському стилі

Із двох головних ялинок столиці, біля яких кияни зустрічатимуть 2020 рік – на Софійській та Контрактовій площах – та, що на Контрактовій площі, нагадуватиме виставку опішненської кераміки, тому, що на ній буде кількасот іграшок, які за кольором і формою дуже нагадуватимуть традиційні опішнянські куманці, глечики, свистунці, тарілочки, діжечки, півників тощо.

Насправді їх виготовили з армованого пінопласту. І ці прикраси переливатимуться зеленим, жовтим, бежевим, коричневим кольором. Тому, що ялинку обплутають ще й кількома кілометрами гірлянд. Доповнюватимуть опішненський колорит великі глечики під ялинкою, майже як ті, що їх продають на базарі в гончарній столиці.

Представниця фірми, яка займається святковим оформленням цієї ялинки, розповіла, що спеціально їздила в Опішне, у тамтешній музей керамічних виробів, фотографувала кращі з них, і за цими знімками їхній дизайнер розробляв макети. 

Київ визнано одним із «найсмачніших» міст

Київ може запропонувати європейцям, що вирушають у гастрономічний тур по світу, вишукані страви, які до смаку навіть найприскіпливішому гурману.

На думку британських критиків, українська столиця не тільки одна з найбільш привабливих для європейців, які вирушають у гастрономічний тур по світу, а й одна з найбільш недооцінених. У британському виданні The Independent зазначається, що європейці звикли вважати українську кухню досить примітивною, водночас вона може запропонувати вишукані страви, які до смаку навіть найприскіпливішому гурману. У нашій столиці рекомендують поласувати не тільки котлетою по-київськи, варениками та борщем, а й свинячими вушками. У рейтингу також опинилися французькі Марсель, Прованс, іспанська Ібіца, італійські Курмайор і Альта-Бадія, грецькі Афіни і мальтійська Валлетта.

Запрошують на фестиваль грузинських фільмів

У столичному кінотеатрі «Жовтень» триває ювілейний 15-й Фестиваль грузинського кіно.

Відкрила фестиваль історична драма «Шіндісі» про війну 2008 року. 11 серпня біля села Шіндісі у нерівному бою з російською військовою частиною героїчно пали 17 грузинських військових. У рамках фестивалю також будуть показані такі фільми, як «Горизонт» Тінатін Каджрішвілі, «Сусіди» Гігіша Абашидзе, «Парад» Ніно Жванія, «Вдихни-видихни» Діто Цинцадзе, «Деде» Маріам Хачвані, «Гамлет» Гіоргі Мегрелішвілі та документальний фільм Тео Джорбенадзе «Ангели журби», у якому зображується життя і творчий шлях великого грузинського композитора та легендарного музиканта світового рівня Гії Канчелі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here