Севастополь

0
150

Жителі Байдарської долини стурбовані можливою забудовою пересохлого Туристського ставка

Жителі Байдарської долини під Севастополем стурбовані, що на місці пересохлого Туристського ставка може з’явиться рекреаційна зона. Зокрема, проросійський активіст Ленур Усманов  пояснив, як ремонт на дамбі виявив плани із забудови цих місць.

«Коли почали відновлювальні роботи, як кажуть, з’явився прокурор або співробітник Севприроднадзору і заблокував їх, вимагаючи зробити експертизу. Її роблять протягом півроку. Але якби ми не спустили воду, а спочатку б робили експертизу, то дамбу розмило б і затопило село Орлине, тому вирішили діяти оперативно. Потім ми дізнаємося, що роботи були припинені і що уряд Севастополя ще при губернаторі Дмитрові Овсянникові нібито дало наше озеро якійсь фірмі «Азбука туризму» для створення рекреаційної зони. Тобто озеро закриють і побудують там багатоповерхові будинки або котеджі», – розповів Усманов.

Коментарів фірми «Азбука туризму» і самого Дмитра Овсянникова з цього приводу поки немає.

Тим часом місцевий житель Володимир у коментарі севастопольському телеканалу НТС розповів, що після обміління ставка вода зникла з колодязів, а севастопольська влада відмовилася допомагати з їхнім поглибленням.

Кримський еколог Маргарита Литвиненко вважає, що ці події дійсно можуть бути пов’язані.

«Вода зі ставка фільтрувалася і поповнювала підземні грунтові води, а там – і колодязі. Але справа в тому, що ще в 2015 році цього ставка практично не стало, там залишалося тільки трохи води. Те, що діється зараз зі ставками, це фактично роздача. Їх продають з аукціонів за дуже маленькі гроші. Я провела порівняння: той же Туристський ставок у березні 2019 року пішов із молотка за 302 тисячі рублів», – пояснила еколог.

Напередодні в російському парламенті Севастополя повідомили, що буде проведено виїзне засідання комітету з містобудування та земельних питань у Байдарській долині. Депутати планують на місці оглянути проблемний об’єкт і зустрітися з жителями.

У центрі Севастополя пропонують безкоштовно обстежитися на ВІЛ-інфекцію

28 листопада можна буде безкоштовно перевіритися на ВІЛ-інфекцію. На площі Нахімова буде організовано експрес-тестування в рамках всеросійської акції «Стоп ВІЛ/СНІД». Про це повідомляє пресслужба підконтрольного Кремлю уряду Криму. Пройти експрес-тестування можна буде з 9 до 17 годин, документи не потрібні. Діагностика робиться за слиною, а результат буде готовий протягом п’яти хвилин.

«В середньому за один день експрес-тестування проходять 200 осіб. За статистикою, вірус імунодефіциту виявляють у одного-двох. Якщо аналіз показує позитивний ВІЛ-статус, пацієнта направляють до міського СНІД-центру, де ще раз повністю обстежують і при підтвердженні ВІЛ-інфекції ставлять на облік, призначають лікування», – йдеться в повідомленні.

Раніше в анексованому Криму розповіли про появу прихильників руху «ВІЛ-дисидентства», які не визнають хвороби ВІЛ і відмовляються від її лікування.

У 2018 році від ВІЛ-інфекції в сусідній Росії померли 20,6 тисячі осіб.

Російське управління інформполітики Мінінформу Криму в липні повідомляло, що смертність від СНІДу на півострові знизилася за перші шість місяців 2019 року на 31% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here