Вінниччина

0
64

Завдяки приватним дитсадкам зменшиться черга

У дитсадку малечі цікавіше, ніж вдома. Та й корисніше, адже педагогічна система виховання зорієнтована на всебічний розвиток. Наприклад, у Вінниці на електронній черзі в дитсадки перебуває 279 дітей. Місто будує нові заклади для малечі, а також використовує можливість урізноманітнення форм дошкільної освіти. Вперше на основі муніципально-приватного партнерства дошкільнят із загальної міської черги прийматимуть у заклади приватної освіти. Перебування дітей у них частково компенсують із бюджету. Таке рішення ухвалив виконком міської ради.

Приватні дитсадки визначатимуть на конкурсній основі. Заклад повинен мати ліцензію, бути забезпеченим педагогічними кадрами, матеріально-технічною базою, працювати за програмами розвитку дітей, що відповідають вимогам базового компонента дошкільної освіти. Тривалість перебування, як і в комунальних дитсадках, не менше 12 годин із триразовим харчуванням. Частину витрат закладам-партнерам компенсують за принципом «гроші йдуть за дитиною» з міського бюджету. Розмір оплати батьків не перевищуватиме встановлені нормативи. Пільгові категорії дітей утримуватимуть безкоштовно.

Міська об’єднана територіальна громада стимулює розвиток дитсадків різних форм власності, особливо в тих мікрорайонах, де в цьому  найбільша потреба. «Саме  в закладах дошкільної освіти  в дитини краще формуються необхідні навички, для цього використовують різні методики розвитку інтелекту, інноваційні технології та оздоровчі програми», — зазначила директор департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Амбулаторію збудували за кошти Іванівської ОТГ

Амбулаторію сімейної медицини відкрили у селі Гущинці на Вінниччині, незважаючи на те, що держава відмовила громаді у фінансовій підтримці.

— Свого часу ми подавали заявку на участь у державній програмі, —розповів голова Іванівської об’єднаної територіальної громади Михайло Кулик. — Але нас не підтримали, тож депутати прийняли рішення — будувати власним коштом і з залученням спонсорів.

Загалом витратили 3,5 мільйона гривень, з яких 500 тисяч — кошти спонсора, фермерського господарства «Янівське».

Роботи розпочали навесні нинішнього року. За основу взяли приміщення колишнього магазину. Перепланували кімнати, замінили вікна, двері, покрівлю, встановили систему опалення та водопостачання, придбали твердопаливний котел для автономного обігріву будівлі. Медичний заклад оснастили необхідним обладнанням. Одну з кімнат відвели під стоматологічний кабінет. Наявність лікаря-стоматолога є особливо важливою для місцевих. В амбулаторії є кімнати для огляду дітей, денного стаціонару, маніпуляційна. Гущинецька амбулаторія сімейної медицини обслуговуватиме крім місцевих мешканців жителів сусідніх сіл Кам’яногірка і Мізяків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here