Івано-Франківщина

0
15

У Франківську вшанували пам’ять Романа Шухевича

В Івано-Франківську відбулось віче до 70-х роковин від дня загибелі головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Про це повідомляє Івано-Франківська міська рада.

«В Івано-Франківську відбулося віче в честь 70-х роковин з дня загибелі Романа Шухевича – видатного українського політичного і громадського діяча, головнокомандувача УПА та легендарної постаті національно-визвольних змагань ХХ ст.», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що організатори віче закликали завжди пам’ятати про національну визвольну боротьбу і про «людей незламної волі».

Роман Шухевич (псевдо: «Білий», «Дзвін», «Роман Лозовський», «Степан», «Чернець», «Чух», «Тур», «Тарас Чупринка» )— український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів, головнокомандувач Української повстанської армії. Загинув 5 березня 1950 року на Львівщині під час операції спецслужб Радянського Союзу.

Шухевича вбили автоматною чергою.
Франківський медуніверситет завершив монтаж унікального мікроскопа

Івано-Франківський національний медичний університет завершив монтаж електронного мікроскопа, який дає збільшення у 700 тисяч разів. Про це під час міжнародного медичного Форуму повідомив ректор медуніверситету, професор Микола Рожко.

«Ми завершили монтаж електронного мікроскопа, якого ніхто поки не має в Україні. Його придбали за рішенням нашої Вченої ради для проведення фундаментальних досліджень у школі морфології. Він дає збільшення у 700 тисяч разів. Тепер можемо вивчати ультраструктурні зміни в експериментальних тваринах і робити глибокі наукові дослідження», – повідомив Рожко.

Він зауважив, що вартість цього обладнання складає понад 4 млн грн. Університет, додав професор, сьогодні долучається до вирішення тих проблем, які є в медичних закладах Івано-Франківської області та міста. За словами Рожка, коштом університету нещодавно придбали сучасне обладнання для кардіодиспансеру і вже планують новинку для онкодиспансеру.

«Лікаря готувати без лікарні неможливо. Так само неможливо, аби професор не мав права приймати хворого. Тим часом, ми зараз домовляємося з головними лікарями, скільки працівників медичних кафедр вони візьмуть на роботу… Вважаю, що це один із недоліків нинішньої медреформи і це питання треба уладнати юридично», – наголосив Рожко.

За його словами, у Франківському медуніверситеті нині працюють 540 доцентів, докторів, професорів. На переконання ректора, усі лікарі мали б отримати право зареєструватися в НСЗУ (Національна служба здоров’я України – ред.) і брати участь у лікувальній роботі медзакладу.

Поїзд Миколаїв — Івано-Франківськ курсуватиме до Рахова

Поїзд № 134/133 сполученням Миколаїв — Івано-Франківськ від 29 березня здійснюватиме рейси за подовженим маршрутом — до Рахова, що на Закарпатті. Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці. 

“Укрзалізниця подовжила маршрут поїзда № 134/133 Миколаїв — Івано-Франківськ до Рахова, у такий спосіб покращивши сполучення південних регіонів із західними кордонами країни. За новим маршрутом поїзд курсуватиме з 29 березня цього року з Миколаєва та з 31 березня з Рахова”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що поїзд № 134 Миколаїв — Рахів відправлятиметься з Миколаєва о 16:10 та прибуватиме до Рахова о 23:37 наступної доби. У зворотному напрямку відправлення о 00:27 та прибуття до Миколаєва о 07:27 наступної доби.

Завдяки подовженню маршруту поїзда жителі Миколаєва, Херсона, Кривого Рогу, Білої Церкви зможуть дістатися курортних міст та містечок Західної України: Львова, Івано-Франківська, Яремчі, Ворохти та Рахова.

Квитки на поїзд уже можна придбати в залізничних касах або онлайн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here