Вінниччина

0
222

Туристська навігація вміє розмовляти

Сучасні туристські інформаційні таблички почали встановлювати у Вінниці. А саме в її спальному мікрорайоні Вишенька, щоб  привернути увагу гостей міста до тутешніх значимих об’єктів.

«Туристська табличка має QR-код та NFC-модуль, що дає змогу зчитувати інформацію. Текст лаконічний, а більше можна дізнатися про об’єкт на сайті. Встановлюємо таблички в межах пілотного проєкту «Вишенька на турі». Ми прагнемо показати гостям, що є чимало цікавого, крім історично центру. Це продовжить перебування туристів у місті», — сказав в.о. директора департаменту маркетингу та туризму міської ради Олександр Вешелені.

Інформацію на табличках подано англійською та  українською мовами, а також шрифтом Брайля. Сканування QR-коду дає змогу більше дізнатися про об’єкт. Для незрячих та людей з порушеннями зору повідомлення записано у форматі аудіогіда. Наявність NFC-чипа забезпечує безконтактну передачу інформації про об’єкт навіть без доступу до інтернету.

Нині таблички з’явилися у найпопулярніших куточках мікрорайону: біля Національного музею-садиби Миколи Пирогова, церкви-некрополя, де покоїться забальзамоване тіло видатного лікаря, лісопарку, фонтану «Сонячна система», парку Дружби народів, площі Костянтина Могилка і телевежі. Така навігація не лише підкаже, а й збирає туристську статистику.

Щоб жодна мати, дружина чи донька не надягала чорну хустину

У райцентрі Погребище Вінницької області урочисто відкрито Музей воїнів АТО-ООС.

Активну участь у створенні нового закладу взяли ті, хто був на передовій, хто міцно тримає наші рубежі. Про це «Голосу України» розповів керівник районної ГО «Спілка учасників АТО та інших бойових дій» Микола Маценко.

— Кожен із нас поділився документами, світлинами, особистими речами, що мають безпосередній стосунок до подій на Донбасі, — каже Микола Маценко. — Вдячні також батькам загиблих земляків.

За словами співрозмовника, музей створили у короткі терміни, бо була підтримка районної влади, насамперед фінансова, підставили плече й фахівці обласного краєзнавчого музею. Директор обласного музею Катерина Висоцька зазначила у своєму виступі, що музей у Погребищі — другий в області з експозицією війни на Донбасі.

— Кожному з нас дуже хочеться, щоб у майбутньому жодна мати, дружина чи донька не надягала чорну хустину, — наголосила Катерина Висоцька.

Батько загиблого під Дебальцевим Романа Грушка Микола Терентійович подякував тим, хто відстояв мирне небо і нині стримує ворога. Вклонився тим, хто пам’ятає про сина та загиблих бійців.

— Заїхали до пам’ятного знака нашому синові, що встановлений на станції Погребище, а там — люди, живі квіти, — каже Микола Грушко. — Якщо так скрізь, то наші діти живі.

Право перерізати стрічку при вході до музею надали донці загиблого Романа Грушка Анастасії та батькам, чиї сини не повернулися з війни на сході країни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here