Волинь

0
84

Волинська ікона — таке мистецтво не вмирає

У Волинському краєзнавчому музеї, на базі його відділу — музею Волинської ікони, відбулася ХХVI міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація». Цьогоріч захід присвячено 115-й річниці від дня народження відомого українського мистецтвознавця Павла Жолтовського. У ньому взяли участь 45 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Польщі, Білорусі. Видано науковий збірник конференції, ілюстрований кольоровими знімками пам’яток.

Манить подорожніх «Холодок»

Працівники одного з найбільших на Волині Маневицького держлісгоспу осучаснили створений ще в 2004 році рекреаційний пункт «Холодок».

Під час реконструкції встановили нові альтанки, облаштували на дитячому майданчику гірку, пісочницю, безпечну дерев’яну гойдалку, проклали доріжки. Оскільки пункт розташований біля пожвавленої автомагістралі, то облаштували і простору парковку для автотранспорту, вимурували піч, подбали про місця для розведення багаття, завезли до них дрова. Щоб відпочивальникам було куди складати сміття, встановили контейнери. Територія огороджена дерев’яним парканом, тож батькам буде спокійно за дітей.

Зауважимо: у регіоні підприємствами обласного управління лісового та мисливського господарства облаштовано понад 110 великих рекреаційних пунктів. Найбільше, шістнадцять, створено саме Маневицьким держлісгоспом.

Робота лісівників не пропадає даремно. Нині мало кому із подорожуючих спаде на думку розкладати багаття будь-де в лісі. Навіщо, якщо в області є така розгалужена мережа сучасних рекреаційних пунктів! Тож різко зменшується небезпека лісових пожеж.

У Луцьку звіринець вітають із ювілеєм колеги, спонсори й відвідувачі

Луцький зоологічний парк урочисто відзначив своє 40-річчя. Привітати колектив із ювілеєм прийшли керівники міста, друзі цього природничо-освітнього закладу, спонсори і, звичайно ж, діти та їхні батьки.

Було і чимало гостей з різних куточків України. Багато з них прибули в Луцьк не з порожніми руками. Так, працівники Черкаського зоопарку привезли пару огарів — декоративних качок, одеський «Біопарк» пообіцяв подарувати нового мешканця — примата або ж левицю, Київський зоопарк передав клітку, Рівненський — цілого слона, щоправда, металевого. Як завжди з вигадкою до вибору подарунка підійшов Одеський державний зоопарк, вручивши своїм луцьким колегам символічне дерево з ключів, на якому і електронний, від власного адміністративного приміщення.

Нині Луцький зоопарк вважається одним з найкращих у державі. Тут утримуються понад 500 тварин та птахів із різних куточків світу. Багато з них занесені до Червоної книги України та Європи. У 2015 році завдяки програмі транскордонного співробітництва Польща—Білорусь—Україна тут було проведено загальну реконструкцію…

До ювілейних вітань приєднуємося і ми. Хай і надалі ваш заклад прищеплює малечі любов та інтерес до природи. Хай щастить вам на щедрих спонсорів, а поруч із вами завжди буде успіх та удача.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here