Сумщина

0
15

У Сумах до дня народження Кобзаря оголосили конкурс

Із цікавим починанням виступив відділ молоді і спорту Сумської міської ради: цими днями в місті розпочато конкурс на кращий відеоролик, присвячений життю і творчості Тараса Шевченка. Умовами передбачено вимоги до майбутніх робіт. Потрібно не­одмінно процитувати на вибір вірш Кобзаря, провести зйомку на тлі одного з пам’ятників класикові національної літератури, розмістити в інтернеті відео не пізніше 9 березня.

Журі визначить трьох переможців, які отримають молодіжні призи. Серед них портативний зарядний пристрій.

Доведений до краю

Минулого тижня моторошна звістка сколихнула Україну: під стінами Офісу президента підпалив себе чоловік. На щастя, вдалося врятувати йому життя, але він, за твердженням очевидців, дістав опіки і був госпіталізований.

Уже відоме його ім’я — Олександр Бурлаков — та те, що він із Сумської області. Із чоловіком вдалося поспілкуватися кільком ЗМІ. Пояснив свій учинок потребою привернути увагу до своєї проблеми. За словами Олександра, він уже кілька днів приходив до Офісу президента, намагаючись розв’язати земельний конфлікт із місцевими чиновниками щодо розпаювання землі. «Немає закону. У них закон — гроші. Неодноразово звертався до правоохоронців і куди тільки не звертався. Я не бачу виходу і тому так учинив», — пояснив чоловік.

Офіс президента відреагував на інцидент: прессекретар В. Зеленського Ю. Мендель повідомила, що відділ звернення громадян вирушив на зустріч із Олександром, «щоб з’ясувати питання, до яких він хотів привернути увагу».

Наразі О. Бурлаков перебуває у Київському опіковому центрі. Його стан, за словами лікарів, стабільно важкий. Була проведена одна операція, а загалом може знадобитися більш ніж 10 хірургічних втручань. Їх проводитимуть державним коштом, але на реабілітацію, кажуть медики, ймовірно, будуть необхідні додаткові гроші.

Спроба самоспалення набуває особливого символізму у зв’язку з форсуванням владою земельної реформи. Адже якщо із мораторієм у наших маловтішних реаліях угіддям ради дати не можуть, то стає зовсім лячно, коли уявити, який «Дикий Захід» тут може настати після запровадження ринку в тому варіанті, який назвали неприйнятним більшість експертів та сільгоспвиробників… Владо, думайте!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here