Київ

0
90

У Києві відбулася благодійна виставка-аукціон «Мистецтво за межами»

Під патронатом Національної Асоціації художників і скульпторів України і за підтримки Благодійного фонду «Карітас» в столичній мерії успішно пройшла благодійна виставка-аукціон «Мистецтво за межами». Захід відбувся завдяки сприянню Київської міської державної адміністрації (КМДА) та особисто мера Києва Віталія Кличка. В експозиції були представлені картини дітей з особливими потребами, вихованців Ніжинського дитячого будинку-інтернату та осіб з інвалідністю зі Замглайського психоневрологічного інтернату.

Передісторія заходу така. Почалося все з того, що волонтерка Юлія Гринюк та мисткиня Анастасія Сілукова створили художню студію-інтернат для дітей з обмеженими можливостями в Ніжині. Вони отримали змогу творчо реалізуватися та самовиражатися –адже тепер ці діти мають свою власну майстерню! До ініціативи долучився міжнародний благодійний Фонд «Карітас» – завдяки йому арт-студія для особливих дітей отримала фінансування на реалізацію своїх потреб. Ну а пізніше виникла ідея провести благодійний аукціон та виставку «Мистецтво за межами». Реалізації заходу допомогла не словом, а ділом (фінансово) нещодавно створена Національна Асоціація художників та скульпторів України. Її голова Евеліна Тітамир особисто відвідала захід, аби підтримати цю шляхетну ініціативу.

Захід проходив у декілька етапів. Спочатку відбулося урочисте відкриття виставки, з привітаннями та промовами організаторок, теплими словами подяки та підтримки. Далі всі відвідувачі мали змогу ознайомитися з творчістю дітей с особливими потребами. Пізніше для них організували цікаву концертну програму, виставу від дитячої театральної студії та благодійне частування від Національної Асоціації з ресторану «МакДональдс».

Для дорослих же проводився благодійний аукціон. Кожен міг придбати картину після торгів. Всі кошти від аукціону підуть на утримання і удосконалення художньої студії-інтернату та розвиток творчого потенціалу людей з інвалідністю. До речі, майже всі картини було розпродано. А це означає, що ця перспективна студія-інтернат одержала фінансову підтримку та партнерство КМДА, Української Асоціації художників та скульпторів та благодійного фонду «Карітас». Наразі є намір організувати арт-майстерні при інтернатах для особливих дітей по всій Україні. А благодійну виставку-аукціон «Мистецтво за межами» логічно було б зробити щорічною – як демонстрацію того, чого майстри с особливими потребами досягли за рік. Сподіваємося, що такий захід стане постійно-діючим, і з часом все більше дітей з особливими потребами з усієї України зможуть творчо реалізуватися та отримати так необхідні для них увагу, визнання та любов.

Для пенсіонерів вхід до кінотеатру «Жовтень» вільний

1 та 8 листопада столичних пенсіонерів запрошують до кінотеатру «Жовтень» на ранкові безплатні кінопокази.

Цього разу демонструватиметься історичний екшен «Захар Беркут». А загалом щоп’ятниці на людей похилого віку чекають нові сучасні стрічки з усього світу. Ініціативу вдалося започаткувати завдяки благодійникам у рамках програми «Гідна старість». Літні кияни приходять залюбки, інколи навіть заздалегідь, аби поспілкуватися з друзями, а простежити за анонсами фільмів можна у Фейсбуці.

Будівництво біля Софії не продовжуватимуть

Київрада відмовила ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» у поновленні договору оренди ділянки по вул. Олеся Гончара, 17—23.

За таке рішення проголосували 68 депутатів. Департамент земельних ресурсів має до 20 листопада скерувати до компанії-забудовника листа із інформацією про те, що договір оренди поновлено не буде.

Ділянку компанія отримала в оренду в 2004 році. Незабаром тут розпочалося будівництво житлового комплексу, який за своїми параметрами, зокрема, за висотою, суперечить законодавству у сфері містобудівної діяльності та охорони культурної спадщини, а також Генплану. Ба більше, у зв’язку із цією забудовою міжнародні організації порушили питання про виключення «Софії Київської» з переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here