Вінниччина

0
87

Селяни впроваджують європейські стандарти

На Вінниччині розвиток молочного скотарства в особистих селянських господарствах підтримується коштом обласного бюджету. Сільські двори, які утримують три і більше корів, можуть скористатися обласною програмою компенсації половини вартості за придбану установку індивідуального доїння або охолодження молока. Відшкодування поширюється лише на обладнання українських виробників. І це правильно, бо треба підтримувати вітчизняну промисловість. До речі, українські машинобудівники не лише забезпечують потребу наших селян в індивідуальних установках доїння корів, а й експортують їх.

Якщо у 2015 році на реалізацію цієї обласної програми було спрямовано 314 тисяч гривень, то на нинішній передбачено 3,3 мільйона гривень. Як повідомляє департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації, цього року 698 домогосподарств (фізичних осіб) вже скористалися цією програмою. З обласного бюджету вони отримали відшкодування на суму 2,7 мільйона гривень.

Прийом документів триває. Так, у жовтні цього року надійшли документи на компенсацію ще від 26 особистих селянських господарств.

Захисники з виставою «Сто тисяч» вирушають Україною

У Вінниці в Будинку офіцерів відбувся незвичайний захід: учасники АТО/ООС, волонтери та члени їхніх родин показали глядачам виставу «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого. У складі трупи семеро акторів, четверо з них пройшли дорогами неоголошеної війни. Під час вистави глядачі гучними оплесками дякували аматорам за майстерну гру, за те, що у їхньому виконанні тема твору і тепер звучить дуже актуально. А по завершенні дійства зал аплодував стоячи.

Ідея реабілітації військовослужбовців творчістю належить Барському міському художньому аматорському театру спільно з Барською міською радою. Матеріально проєкт підтримав Український культурний фонд. Саме у місті Бар  цього року на День захисника Вітчизни вперше зіграно виставу «Сто тисяч» (режисер-постановник Ірина Дєдова, музику написав Олександр Дєдов).

Тепер з Вінниці колектив повезе виставу на схід — у Маріуполь, Слов’янськ, Сєверодонецьк, а завершить тур у Косові (Івано-Франківська область). Вхід безплатний.

«Ми хочемо показати, що наші герої, вернувшись додому, затребувані, що солдат, який побував у зону АТО/ООС, може знайти себе у мистецтві. Змінити гвинтівку на маску Мельпомени і стати зіркою сцени», — сказав волонтер Роман Григор’єв, який грає роль Герасима Калитки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here