Севастополь

0
35

У Севастополі вшанували пам’ять поетеси Лесі Українки

У понеділок, 25 лютого, члени і прихильники Українського національно-культурного товариства Севастополя (УНКТС) поклали квіти до пам’ятника поетеси Лесі Українки в Балаклаві.

Ушанувати пам’ять Українки разом із членами УНКТС захотіли деякі прихильники і любителі творчості письменниці.

Також після покладання квітів активісти пройшли до місцевої церкви і замовили заупокійну службу в пам’ять про поетесу.

Члени УНКТС щорічно 25 лютого покладають квіти до пам’ятника Українки в Балаклаві і проводять літературний вечір. Пам’ятник розташований на центральній площі біля набережної. Зараз у Севастополі є два пам’ятника, вулиця і проїзд імені Лесі Українки.

Історики стверджують, що поетеса була в Балаклаві та Севастополі не менше п’яти разів. Види Балаклавської бухти і руїни Генуезької фортеці надихнули Лесю на написання відомих віршів «За горою блискавицi».

Біля входу в Балаклавську бухту збереглася дача актриси Соколової, в якій жила Леся Українка. У 2010 році за підтримки української влади Севастополя будівлю відреставрували.

25 лютого – день народження української поетеси, письменниці, перекладачки Лесі Українки. Майже три роки з відведених їй долею 42 років життя Леся Українка провела в Криму. Вона присвятила цьому краю цикли віршів «Кримські спогади» і «Кримські відгуки».

Влада Севастополя оцінила в 255 млн рублів реставрацію обеліска «Багнет і вітрило»

Реставрація обеліска «Місту-герою Севастополю» оцінюється, попередньо, в суму близько 255 млн рублів, проєктна документація на реставрацію завершена, повідомив у вівторок на апаратному засіданні російського уряду заступник голови міста Володимир Базаров. Про це повідомляє агентство ТАСС.

«На сьогодні архітектурно-реставраційна майстерня «Вега» закінчила роботи в повному обсязі з виготовлення науково-проєктної документації на реставрацію об’єкта. Ця документація отримала позитивний висновок державної історико-культурної експертизи», – розповів Базаров.

Заступник голови міста зазначив, що, крім реставрації безпосередньо обеліска, потрібно облаштувати прилеглу до нього територію.

У 2017 році колишній російський очільник Севастополя Дмитро Овсянников заявляв, що ситуація навколо ремонту обеліску перебуває на його особистому контролі. Всі роботи, говорив він, повинні були завершитися ще в 2018 році, але терміни підготовки до початку робіт зривалися кілька разів.

Монумент «Багнет і вітрило» був відкритий 3 листопада 1977 року до 60-річчя жовтневого перевороту.

Вже понад десять років територія, прилегла до стели, офіційно закрита для відвідування через аварійний стан пам’ятника. Ще в 2015 році експерти зробили висновок, що у фундаменті обеліска є тріщини, а ще раніше на ньому почала руйнуватися облицювальна плитка. За словами місцевих активістів, так триває і донині. Про те, що один з візуальних символів Севастополя поступово руйнується, говорила і нинішня влада міста.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here