Чернігівщина

0
30

NASA запустила ракету з українськими деталями

З Центру космічних польотів на острові Уоллес (штат Вірджинія, США) здійснено перший цього року запуск ракети-носія середнього класу «Антарес».

Посольство США в Україні повідомило, що з Центру космічних польотів на острові Уоллес (штат Вірджинія, США) здійснено перший цього року запуск ракети-носія середнього класу «Антарес». Вона має доставити модуль «Сігнус», що транспортує вантаж на МКС. Над цим проектом кілька років працюють американські та українські космічні підприємства. «Антарес» створений американською корпорацією «Нортроп Грумман» за участю низки іноземних партнерів», повідомляє посольство США. Серед компаній-партнерів — чернігівські ПАТ «ЧеЗаРа» і ТОВ «Датчикове підприємство «Завод РАПІД».

Ніжинський програміст виграв суд у монополіста

ПАТ «Чернігівобленерго» має відшкодувати 100 тис. грн програмісту Олександру Зяліку за незаконне відключення електропостачання.

Ніжинському програмісту Олександру Зяліку акціонерне товариство «Чернігівобленерго» нарахувало борг — лише 293 грн. І… відрізало його будинок від електропостачання. Розрахунок був простий: переляканий споживач швиденько платить борг та ще добрячу суму за підключення. Але не на того напали: 35-річний чоловік подався до суду.

І переміг. Хоча для цього йому довелося рік і місяць прожити без світла. При тому, що газової плити в домі нема, а його робота пов’язана з Інтернетом, тобто зі щоденним використанням електроенергії.

«Чернігівобленерго», звісно, не визнавало свою вину і навіть у судових засіданнях, які спершу відбувалися в Ніжинському міськрайонному суді, кілька разів змінювало суму заборгованості, яка начебто була у позивача. Він натомість демонстрував суду квитанції про оплату. Енергетики відрізали струм, коли господаря вдома не було, тож і не бачили цих документів.

Суд першої інстанції, як свідчить Єдиний державний реєстр судових рішень, визнав відключення незаконним та ухвалив, що ПАТ «Чернігівобленерго» має відшкодувати позивачу 30 тис. грн моральної шкоди. Але, де це бачено, щоб монополіст здався — в апеляційний суд пішло заперечення. І ось нещодавно апеляційний суд Чернігівської області виніс свою ухвалу: дії ПАТ «Чернігівобленерго» не тільки визнано незаконними, а й суму, яку треба сплатити Олександру Зяліку, підвищено до 100 тис. грн. Нині, як свідчить сайт «Судова влада», апеляцію до вищого суду монополістом не подано.

Останній гетьман України повертається в Батурин

У Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця», що в Батурині, відкрито виставку «Під гетьманською булавою» з нагоди 270-ї річниці з дня обрання Кирила Розумовського гетьманом України.

Головною її подією стало відкриття воскової реконструкції образу Кирила Розумовського. До слова, в батуринському заповіднику вже є воскові фігури кількох інших гетьманів — це, власне, єдине місце в Україні, де можна їх побачити. А ще тут представлені оригінальні гетьманські універсали за особистим підписом Кирила Розумовського, який пройшов шлях від сільського парубка з села Лемеші, що під Козельцем, до президента російської академії наук і став останнім гетьманом України. Універсали зберігаються в Чернігівському історичному музеї імені В. Тарновського, а нині представлені на виставці у Батурині. Ще два документи ХVIII століття довго перебували у родинному архіві Розумовських, а тепер їх подарував заповіднику нащадок гетьмана Грегор Розумовський, який живе у Відні.

Також тут триває конкурс юних дослідників «Розум-фест», переможці якого отримають заслужені нагороди 18 березня.

У чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм

Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гідності, і молитвою та добрими словами пом’янули загиблих Героїв.

Спочатку в Чернігівській обласній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу, на якому учасники Революції Гідності питали, коли ж буде належне вшанування пам’яті загиблих. Адже в обласному центрі й досі немає пам’ятника Небесній Сотні, хоча навіть у селах Дягова Менського району та Макіївка Носівського району спромоглися їх встановити.

«Це питання не якоїсь групи людей, — наголосив представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. — Це питання виховання наступних поколінь». А волонтер Геннадій Обушний зауважив: «Національні ідеї, як зірочки, сяють самі по собі власним світлом, але коли хтось намагається їх потоптати — вони вибухають, як боліди».

Учасники зібрання констатували: книга про чернігівський Майдан не вийшла за бюджетні кошти, бо відхилена конкурсною комісією, фотоальбом взагалі ніхто не брався робити, хоча саме чернігівські земляки Мар’яна Харді та Ігор Волосянкін зробили безліч цікавих і трагічних фото. Найменуванням вулиці земляка Героя України Віктора Орленка ніхто не займається. Щоправда, і запитати про це не було в кого, бо жоден представник міської влади на засідання круглого столу не прийшов…

А в чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм. Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гідності, і молитвою та добрими словами пом’янули загиблих Героїв.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here