Вінниччина

0
71

Частково дозволили

Як відомо, наприкінці січня Євросоюз вирішив призупинити імпорт м’яса птиці з України через спалах пташиного грипу на фермі у Вінницькій області. Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів України назвала таке рішення «приголомшливо неочікуваним для української сторони», оскільки Україна, відповідно до міжнародних зобов’язань, повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці та вжила усіх необхідних заходів щодо контролю і ліквідації спалаху захворювання.

Тож торгове представництво України активно відстоювало свою позицію, зокрема надіслало запит на дозвіл експорту в Європу курятини з неуражених грипом регіонів. Днями стало відомо, що держави — члени Євросоюзу його підтримали, заборона на ввезення м’яса курей скасована. Щоправда, низка країн, не задоволених зростанням українського експорту сільгосппродукції до Європи, була категорично проти цього.

У Вінницькому кардіоцентрі з’явиться пам’ятник Серцю

Під час ознайомлення з перебігом будівельних робіт керівник ОДА Владислав Скальський запропонував установити пам’ятник Серцю на території Вінницького регіонального лікувально-діагностичного кардіологічного центру.

Будівництво у Вінниці регіонального закладу для діагностики й лікування серцево-судинної патології є одним з найбільших проектів у нашій країні, що споруджується за кошти Світового банку. Тут надаватимуть допомогу пацієнтам не тільки з Вінниччини, а й сусідніх областей.

Щоб не відставати від графіка робіт, на об’єкті збільшено кількість будівельників. Нині тут щоденно трудиться 160 робітників і спеціалістів.

Завершити будівельні роботи планують, як і передбачено, у вересні нинішнього року. У грудні 2020-го мають прийняти перших пацієнтів.

Будівництво кардіоцентру — це другий етап проекту «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, спрямована на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».

На першому етапі область отримала кошти від названої фінансової установи на оснащення лікувально-профілактичних закладів первинного, вторинного, третинного рівнів, а також служби екстреної меддопомоги. Як стверджують в обласному департаменті охорони здоров’я, їх використання дало можливість істотно скоротити смертність та інвалідність від серцево-судинних захворювань. Так, кількість інфарктів у регіоні скоротилась на 30 відсотків, а інсультів — на 13 відсотків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here