Вінниччина

0
95

Технології на службі у громади

У Тростянці на спиртовому заводі взялися до побудови унікальної для України випарної станції. Технологія, за якою працюватиме система, дасть змогу переробляти відходи виробництва — мелясну барду. 600 тонн барди станція здатна перетворити на 60 тонн переробленої маси, що стане добривом, а також слугуватиме паливом для промислових котелень. Субстанція стає концентрованішою, зменшується в об’ємі і в довкілля потрапляє лише технічна вода. Вона виходить у вигляді чистих конденсатів, які знову можуть бути задіяні в технологічному циклі або скинуті в каналізацію…

Ця розробка Інституту харчової біотехнології та геноміки НАНУ здатна вирішити екологічні питання, що тривалий час непокоять місцеву громаду. Досі мешканці Тростянця скаржилися на неприємний запах і не раз влаштовували акції протесту проти роботи спиртозаводу. Нині ж кажуть, що якщо завод «смердітиме менше», то нехай працює, адже робочі місця дуже потрібні.

Приголомшливо неочікуване рішення

Європейська комісія тимчасово призупинила ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. Як повідомила Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів України, причиною заборони став спалах пташиного грипу на підприємстві «Хутір» у Немирівському районі Вінницької області. Водночас відомство вважає таке рішення «приголомшливо неочікуваним для української сторони», оскільки Україна відповідно до міжнародних зобов’язань повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці та вжила усіх необхідних заходів щодо контролю і ліквідації спалаху захворювання. До речі, торговий представник України Тарас Качка одразу після повідомлення про виявлення пташиного грипу на українському підприємстві заявляв, що це не стане причиною заборони ввезення до ЄС української продукції.

Наразі українська делегація у Брюсселі проводить переговори про відновлення експорту курятини до країн Євросоюзу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here