Київщина

0
12

Батарейки поїдуть до Румунії

Загальновідомо, що батарейки не можна викидати на смітник через уміст у них дуже отруйних для довкілля речовин. Тривалий час екологи і комунальні підприємства їх просто збирають у населення та нагромаджують-складують. Бо в Україні немає жодного заводу із повного циклу їх переробки.

Комунальне підприємство «Київкомунсервіс» підписало угоду з румунським підприємством «GreenWEEE» на переробку партії 70 тонн раніше зданих населенням батарейок. Як значиться у повідомленні КМДА, перша партія відпрацьованих елементів живлення (за обсягом найбільша в Україні) буде відправлена для безпечної утилізації у квітні.

Iнвентаризація лісів

Ліси України, які, згідно з енциклопедичними даними, посідають тільки 15% території держави (для країни Центральної Європи це вкрай низький показник!), сьогодні вирубуються так масово, ще й часом безконтрольно, що вже навіть Міністерство екології і природних ресурсів не назве достеменно, яка площа їх залишилась. Часом у реєстрових документах, що припадають пилом у чиновницьких кабінетах, значиться «ліс», а в реальності від нього давно залишились самі пеньки.

Щоб навести лад у тінізованій лісовій промисловості, Мінекології анонсувало на цей рік загальнонаціональну інвентаризацію лісових угідь і відповідне перезавантаження загальнонаціональної лісової карти, яка, обіцяють, стане відкритою в Інтернеті для загального доступу, а відтак — і для народного контролю на місцях. Екологи очікують, що завдяки цьому нарешті буде отримана достовірна оцінка загальних запасів лісових насаджень і взято під контроль їх вирубування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here