Черкащина

0
34

Угорська електроенергія — в українській мережі

ТОВ «Черкасиенергозбут» прагне до інтеграції українського ринку електроенергії в енергетичні ринки Європи. Співпраця з іноземними компаніями, вважають на підприємстві, — запорука справедливої конкурентної ціни для українських споживачів та демонополізації ринку електроенергії.

Як повідомив спеціалізований інформаційний ресурс EXPRO Consulting, ТОВ «Черкасиенергозбут» стало першим українським постачальником універсальної послуги, яке імпортувало електроенергію з-за кордону. Підприємство плідно працює з компанією Central Energy Trade (Угорощина), в якої протягом вересня і грудня минулого року придбало електричну енергію загальним обсягом 750 тис. кВт. год. та поставило її своїм споживачам. Таким чином, черкаська компанія лише у вересні використала 100 МВт перетину на кордоні з Бурштинським енергоостровом (Бурштинський енергетичний острів є однією з двох технічних зон, в межах яких працює українська енергетика. Другою є Об’єднана енергетична система України).

ТОВ «Черкасиенергозбут» планує продовжувати співпрацю також і з іншими європейськими компаніями.

Важлива турбота — зберегти болота

На території Черкащини розташовано чимало об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, які містять водно-болотні угіддя. Найбільші — Канівський природний заповідник площею 8,7 тисячі гектарів, національний природний парк «Нижньосульський» площею 7,8 тисячі гектарів, ландшафт­ний заказник «Сулинський» площею 7,8 тисячі гектарів.

На водно-болотних угіддях науковці виявили об’єкти рослинного і тваринного світу, що підлягають охороні на національному й міжнародному рівнях, деякі вписано у Червону книгу України.

Один із найефективніших засобів збереження цінних природних комплексів водно-болотних угідь — виведення земель із господарського використання шляхом створення на них об’єктів природно-заповідного фонду. Актуалізуючи програму охорони навколишнього природного середовища, яку розробили на Черкащині в межах стратегії розвитку регіону, органи місцевої влади разом з активістами збереження здорового довкілля працюють над розширенням заповідних територій.

Область поставила за мету досягти середнього показника заповідності 9%. За останні три роки створено 28 заповідних об’єктів місцевого значення. Загальна площа об’єктів природно-заповідного фонду збільшилася на 1,5 тисячі гектарів.

В обласну програму охорони навколишнього середовища недавно внесено ще 38 перспективних для заповідання об’єктів.

Як зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олена Звягінцева, реалізація на практиці принципів охорони і збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови значних зусиль усіх державних і недержавних відомств та організацій на всіх рівнях — від місцевого до загальнонаціонального, всього населення.

Уночі — як удень

Нові світлодіодні лампи світять набагато краще за звичні старі. Торік черкаське КП «Міськсвітло» встановило їх на 19 вулицях і в кількох дворах обласного центру. Сучасне освітлення з’явилося зокрема на площах Слави та 700-річчя Черкас, набережній Дніпра і в парку «Перемога». 127 пішохідних переходів на вулицях підсвітили для додаткової безпеки черкасців у нічний час.

Як розповів заступник директора комунального підприємства Павло Собко, таке оновлення за п’ять років заощадить для міського бюджету близько 3200 тисяч гривень. Для цього електрики встановили 330 нових опор, 1314 ледсвітильників та проклали 37 694 метри кабелю. Світлодіодні лампи — екологічно чисте джерело освітлення. На відміну від натрієвих, їх утилізують без шкоди для навколишнього середовища. Цього року підприємство продовжує роботу над оновленням освітлення міста.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here