Київ

0
64

ВВС змінює написання української столиці з Kiev на Kyiv

Британська телерадіомовна корпорація ВВС змінює написання української столиці з Kiev на Kyiv. Про це повідомляє BBC News Україна.

«Через те, що «Kyiv» (а не «Kiev») зараз широко використовується провідними міжнародними організаціями та урядовими агенціями, значною частиною міжнародної авіаційної індустрії, а також англомовними медіа, ми вирішили перейти на це написання назви столиці України», – мовиться у повідомленні.

Правило починає діяти з 14 жовтня 2019 року, проте кілька місяців триватиме перехідний період, протягом якого у текстах журналісти можуть вживати наступне формулювання: «Kyiv, formerly known as Kiev» (Kyiv, раніше відомий як Kiev).

На початку жовтня 2018 року Міністерство закордонних справ України розпочало онлайн-кампанію #CorrectUA, в рамках якої звертається до іноземних ЗМІ й іноземних аеропортів із метою коригування правопису міста Київ латинкою (#KyivNotKiev). Чимало європейських столиць і міст вже підтримали цю ініціативу.

Під час перебування України в складі СРСР в англомовних засобах інформації закріпилася транслітерація назви української столиці у спосіб, який відповідав російській вимові, тобто Kiev. Українська влада наполягає, що нині правильно передавати назву близько до вимови, властивої українській мові, тобто Kyiv.

Киянин «пожартував» на вісім років тюрми

Київські правоохоронці затримали чоловіка, який протягом місяця двічі повідомляв про «замінування».

Тепер йому загрожує до 8 років ув’язнення. Про це повідомляє прес-служба поліції Києва. Дзвінок про замінування автомобіля надійшов до Голосіївського управління поліції, проте під час перевірки вибухівки не виявили, однак з’ясувалося, що з цього номера вже був схожий дзвінок — тоді зловмисник «мінував» станцію метро «Почайна». За попередній злочин суд обрав киянину запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Слідчо-оперативна група спільно з нарядом патрульної поліції прибула за місцем проживання 56-річного чоловіка — і його затримали. Тепер йому світить до 8 років ув’язнення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here