Вінниччина

0
79

Чекали майже тридцять років

У Гальжбіївці, що на Вінниччині, надзвичайна подія — тут відкрили взагалі першу в Ямпільському районі за роки незалежності нову сільську амбулаторію загальної практики сімейної медицини — КП «Ямпільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги». Як повідомила ОДА, в цій амбулаторії мають змогу лікуватись 2158 жителів сіл Гальжбіївка, Біла, Оксанівка та Улянівка. Її оснащено всім необхідним, зокрема й телеметричним обладнанням, щоб у разі нагальної потреби лікарі оперативно консультувались із фахівцями спеціалізованих клінік в обласному центрі чи столиці. У розпорядженні медиків — автомобіль «Renault Duster».

Будівництво амбулаторії у Гальжбіївці торік увійшло до затвердженого Мінрегіонрозвитку переліку об’єктів, які отримують фінансування за субвенцію держбюджету на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості. Загальна вартість реалізації проєкту — понад 8 млн грн, з яких субвенція склала 7,22 млн. Між іншим, в області до кінця року мають запрацювати ще 13 новозбудованих сільських амбулаторій.

У Сабарівку за досвідом

У Сабарівці, що в Оратівському районі Вінниччини, близько 600 жителів. Як і скрізь по селах, вони тримають худобу, обробляють землю. А унікальний цей населений пункт тим, що тут мешкають чи не найміцніші та найдружніші родини: зокрема, 11 подружжів прожили разом 50 і більше років.

«Хіба може якесь інше село в Україні похвалитися таким феноменом? — розповів сільський голова Петро Шевчук журналістці місцевого телеканалу. — Торік вшановували Марію та Володимира Лабунців, котрі прожили разом 67 років. Цього року — нашу найстаршу пару Марію та Івана Кучаків, котрі разом уже 59 років. Разом виховали шестеро дітей, син служить в АТО. Раїса та Олексій Вільчинські у щасливому шлюбі — 56 років. У них також шестеро дітей, мають 13 онуків, стільки ж правнуків… Та й узагалі наші люди, як у лебедів, обирають пару на все життя».

Крім «золотих ювілярів», пишається Сабатівка і 16 багатодітними матерями. Три місцеві родини виховують і своїх, і прийомних діточок. А ще, каже Петро Шевчук, у кожній хаті свої неповторні таланти. Хтось випікає найсмачніші торти і пиріжки, хтось вишиває, а ще хтось плете…. 16-річна Елісон Андрієвська — справжня художниця! Цього року вона стала студенткою профільного вишу. А найстарша жителька Сабарівки Наталя Мацей, котра нещодавно відсвяткувала своє 90-річчя, й досі виготовляє домоткані килими. До речі, сільський голова — теж людина по своєму унікальна. Громада вже вчетверте майже одноголосно обирає його на цю посаду.

Тож сьогодні, коли соціологи б’ють на сполох, що інститут сім’ї занепадає, Сабарівка приємно тішить. Мабуть, уже час організовувати тури до цього села, щоб послухати поради місцевих жителів, як будувати щасливу родину.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here