Севастополь

0
78

Рада ухвалила закон про призначення керівників музеїв в Криму і на Донбасі

Верховна Рада України 14 січня ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо збереження культурних цінностей)». Як повідомляється на сайті Ради, законом врегульовано призначення на посади керівників державних і комунальних закладів культури, державних і комунальних музеїв, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, щоб забезпечити збереження національної культурної спадщини та національного надбання українського народу.

«Законом змінено повноваження з управління комунальною власністю відповідних територій та повноваження сільського, селищного, міського голови, а також внесені зміни до майнових прав музеїв, визначивши головного хранителя музейних предметів і музейних колекцій на зазначених територіях», – йдеться в повідомленні.

Відповідні зміни внесено до законів України «Про культуру», «Про музеї та музейну справу», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Після анексії Криму Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об’єкти культурного та історичного значення, що розташовані на території Криму. Київ наполягає на приналежності пам’яток українському народу і просить прийняти їх під захист ЮНЕСКО.

Раніше ЮНЕСКО оприлюднила нову доповідь генерального директора організації по ситуації в анексованому Росією Криму в сферах освіти, науки, культури, поширення інформації та функціонування ЗМІ.

ЮНЕСКО продовжить моніторинг ситуації в анексованому Криму і в 2020 році.

Севастополь має зберегти особливий статус до деокупації

У доопрацьованому проєкті закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади Севастополь згадується як окрема адміністративно-територіальна одиниця України, повідомив постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич. За його словами, відповідна правка внесена за зверненням представництва, яке він очолює.

«Ми залишаємося на позиції, що жодне місто України не повинно мати спеціального статусу. Але допоки АР Крим та місто Севастополь є тимчасово окупованими територіями і обидві згадуються у резолюціях міжнародних організацій, і допоки статус Криму на рівні Конституції не змінено, видається за доцільне, з метою дотримання сталості позиції України на міжнародній арені, залишити Севастополь як окрему адміністративно-територіальну одиницю в Конституції України», – написав чиновник у Facebook.

У поданих раніше пропозиціях президента України Володимира Зеленського про зміну Конституції не згадувався анексований Росією Севастополь, який, як і Київ, має спеціальний статус.

4 жовтня 2019 року Верховна Рада України проголосувала за нову Програму дій уряду, в якій відсутня згадка про Севастополь. Журналісти Крим.Реалії звернулися до Кабінету міністрів з питанням про відсутність Севастополя у стратегічному документі, однак відповіді поки не отримали.

Нагадаємо, у лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here