Запоріжжя

0
23

В Україні показали безпілотний винищувач

Турецька компанія Baykar у співпраці з українськими підприємствами створює зброю майбутнього – новітні ударні дрони та перспективні безпілотні винищувачі. 

Збройні Сили України провели офіційну демонстрацію новітнього турецько-українського безпілотного винищувача вагою до 1 тонни, керованого через спеціальні супутникові системи.

Новий український безпілотник ще не має офіційної назви, але незважаючи на це, стали доступні його тактико-технічні характеристики. Так, безіменний апарат може підніматися на висоту понад 12 кілометрів, а максимальна тривалість його польоту складає понад 5 годин. Винищувач здатний вибирати не тільки повітряні, але й наземні цілі, що дає йому суттєву конкурентну перевагу на тлі деяких схожих розробок інших країн.

Швидкість понад 900 кілометрів на годину повинні забезпечити допрацьовані українські турбореактивні двигуни Al-25TLТ від запорізького підприємства «Івченко-Прогрес». 

«Наш черговий крок, який ми здійснимо в найближчому майбутньому, – це створення ударного безпілотного винищувача. У якого будуть високі маневрені характеристики і звукова швидкість. Це буде великий проєкт, і ми віримо, що Туреччина спільно з сусідніми і дружніми країнами його реалізує», – окремо зазначив виконавчий директор компанії-розробника нового винищувача Халук Байрактар.

Великий бізнес — великі надходження

Торік великий бізнес, який перебував на обслуговуванні в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДПС, сплатив до держбюджету понад 13 млрд грн.

За словами начальника управління Романа Афонова, за січень-грудень надходження з ПДВ становили понад  6 мільярдів. Крім того, у 2019-му до бюджету від запорізького великого бізнесу отримано понад 3,5 мільярда гривень з податку на прибуток підприємств та майже 2 мільярда акцизного податку. Загалом же до бюджетів усіх рівнів запорізький великий бізнес сплатив понад 16,3 мільярда гривень податків і зборів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here