Київ

0
280

«Вибачте, що я, така молода, до вас звертаюся…»

Для багатьох пасажирів громадського транспорту надокучливий вислів сумнівного вигляду жебраків: «Шановні пасажири! Вибачте, що я, така молода, до вас звертаюся…» — вже став мало не іронічно-крилатим. Тим часом контакт із ними, наголошують правоохоронці, може закінчитися неприємностями.

У столичному метрополітені, переповненому різними «бабусями хворих онуків», «представниками благодійних фондів» та їм подібними особами, вирішили, що для безпеки пасажирів замало лише періодично нагадувати через гучномовець: «Не жертвуйте гроші неперевіреним особам, під якими можуть приховуватися шахраї». Тож у нових «Правилах користування Київським метрополітеном», переданих на затвердження комісії Київради з питань транспорту, прописана заборона на жебракування у підземці.

Але, вочевидь, нове правило так і залишиться нереалізованим. І ось чому. Як наголошують юристи, правоохоронець має право затримати громадянина тільки за «ведення незаконної діяльності», а жебракування, згідно із законодавством, до таких не належить. Правила метрополітену закон не скасовують. Тож у компетенції правоохоронців — лише перевіряти особисті документи і затримувати підозрілого пасажира до з’ясування його особи. У Кримінальному кодексі передбачена хіба що відповідальність за втягнення малолітніх до жебракування. До того ж далеко не секрет, що поліція проганяє жебраків вибірково. Бо дехто платить правоохоронцеві-«наглядачу» за своє місце від 20 до 70 гривень на день.

Ще одна мечеть

Іслам як релігійний світогляд вкорінюється і в Україні — традиційно православній державі. За даними різних джерел, кількість його послідовників у країні наближається до 800 тисяч осіб. Мусульманська громада вже має тут шість духовних центрів із розгалуженою мережею релігійних структур.

У Києві давно діє мечеть «Ар-Рахман». Але вона вже не вміщує всіх вірян, тому побудують ще одну. Знайшлась і ділянка просто в центрі столиці — у Печерському районі, неподалік станції метро «Либідська» та Центрального автовокзалу. Її, за словами лідера кримських татар народного депутата Мустафи Джемілєва, «громаді подарував відомий український бізнесмен». Він також наголосив: «Ми хотіли спорудити мечеть великою, на 7-8 тисяч осіб, але чи вдасться втиснути таку у відведену ділянку? Це ще питання. Крім самої мечеті, там ще мають бути навчальний заклад, адмінкорпус і приміщення для духовного управління. Коли буде затверджено проект, ми запросимо на закладання каменя президентів України і Туреччини, коштом якої будуватиметься храм».

Зникнути на 24 години

Міністерство внутрішніх справ попередило про поширення серед дітей нової небезпечної Інтернет-гри — «Зникнути на 24 години». Зазначається, що вона є аналогом гри «Синій кит», суть її в тому, що дитина повинна зникнути щонайменше на добу так, щоб батьки та друзі не могли її знайти. В разі зникнення дитини правоохоронці закликають повідомляти не зволікаючи.

Раніше у Києві серед підлітків ширилась інша небезпечна гра — «Біжи або помри»: треба було перебігти перед потоком машин на запрудженій транспортом автотрасі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here