Київ

0
303

Роз’єднані парадом

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський у своєму указі про відзначення 28-ї річниці незалежності України не згадав жодним словом про проведення військового параду в Києві. «Замість параду краще дати гроші нашим героям, нашим військовим», — пояснив він і повідомив, що вже ухвалено рішення про надання 300 мільйонів гривень на премії військовослужбовцям.

Українське суспільство дуже неоднозначно поставилося до цієї заяви Президента. Зокрема, пригадали йому і заплановане перенесення його офісу в нову будівлю. Мовляв, а на це доречно витратити 300 мільйонів? А частина ветеранів та волонтерів виступила за проведення 24 серпня у столиці неофіційного Маршу захисників Вітчизни. Ця ініціатива почала швидко ширитись у соцмережах, і, судячи з підримки, яку вона дістала, стало зрозуміло, що захід може бути дуже велелюдним…

Тож не дивно, що плани Президента докорінно змінилися. Керівник його Офісу Андрій Богдан повідомив, що 24 серпня у Києві пройде Хода гідності. За його словами, це буде святкування Дня незалежності у сучасному європейському форматі. «Хрещатиком пройдуть представники різних родів військ Збройних сил України. Ветерани АТО зможуть приєднатися до представників своїх бригад. Разом із військовими у заході також візьмуть участь Президент, керівники держави, медики, вчителі, спортсмени, дипломати, — розповів чиновник. — Потім відбудеться «грандіозний концерт, організацією якого займається відомий український режисер». Мимоволі спадає на думку, а у скільки ж тоді обійдеться це «сучасне святкування»?

Водночас організатори неофіційного Маршу захисників не збираються скасовувати свій захід.

«Офіс президента вирішив перехопити ініціативу, провести свою ходу зі своїми волонтерами, ветеранами. Вони не звернулися до суспільства, не запропонували об’єднатися, — прокоментував рішення ОП один з організаторів Маршу захисників ветеран і волонтер Мирослав Гай. — Ніхто не хоче й не буде з ними конкурувати. Ми просто спокійно пройдемо Хрещатиком. Хтось у формі, хтось у вишиванці, хтось у святковому одязі. Поспілкуємось одне з одним. У них буде концерт? Хай собі танцюють, співають…»

Захист неба буде надійнішим

Незабаром новітні літаки Ан-178 та Ан-77 поповнять наш авіапарк. Про це заявив командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-полковник Сергій Дроздов. «Зараз ми очікуємо від нашої промисловості реалізації кількох важливих проектів. Сподіваємось уже найближчим часом отримати на озброєння новітні літаки Ан-178 та Ан-77, — розповів С. Дроздов і наголосив: — Це буде великий прорив для української військової авіації».

Окрім того, дієва співпраця з вітчизняними авіаремонтними підприємствами дала змогу впродовж 2018-2019 років отримати близько п’ятдесяти відремонтованих та модернізованих літаків. А вже до кінця поточного року, за словами командувача, авіаційні частини поповняться ще низкою відремонтованих та модернізованих військових літаків, зокрема МіГ-29 і Су-27. Тож захист неба Батьківщини стане надійнішим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here