Чернігівщина

0
40

Легендарні Крути перейшли в ПЦУ

Із третього разу вдалося провести збори православної громади знаменитого села Крути Чернігівської області.

Перед цим їх зривали «тітушки», звезені з Ніжина, Борзни та Києва. Вони навіть місцевих бабусь скидали зі східців Будинку культури.

Був їх цілий автобус і цього разу. Але поліція завадила провокаціям. Задля «чистоти експерименту» на збори не допускали і священиків української церкви — тільки мешканців села. Місцевий священик УПЦ МП о. Васілій Вільховецький чомусь і сам не прийшов.

Як повідомив крутянець Олександр Гомоляко, оголошення про збори розвішували по всьому селу, про що складали протоколи. Всі учасники зборів письмово зареєструвалися, а після голосування підняттям рук ще й кожен розписався у протоколі. Із 119 присутніх за перехід крутянської Свято-Михайлівської парафії у Православну церкву України проголосували 114 жителів села.

«Перед цим ходили прихильники Москви по хатах, залякували, — каже Олександр Гомоляко. — Але я сказав, що стратегічною помилкою було те, що минулого разу вони навезли в село «тітушок», бо крутянці побачили, хто є хто».

 За Лук’яненка проголосували, а за Трампа — ні

Чернігівська міська комісія з топонімії затвердила текст меморіальної дошки Герою України, автору Акта проголошення незалежності Левку Лук’яненку, яку встановлять на будинку, де він жив перед другим арештом. Вулицю Рокоссовського, де розташований будинок, патріотичні організації пропонують перейменувати на проспект імені Левка Лук’яненка. Міська влада обіцяє встановити меморіальну дошку до Дня Незалежності, який також є і днем народження державного діяча. Комісія водночас відхилила низку інших пропозицій. Зокрема, один із містян пропонував перейменувати центральну Красну площу на честь Дональда Трампа.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here