Волинь

0
76

Просторий собор не зміг умістити всіх охочих

У Луцьку в Свято-Троїцькому кафедральному соборі Православної церкви України в понеділок відбулося урочисте богослужіння з нагоди Храмового свята Дня Святого Духа.

Божественну літургію очолив постійний член Священного синоду Константинопольської православної церкви митрополит Анейський Макарій (Павлідіс). Із ним співслужили головний секретар Священного синоду Православної церкви України митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, священнослужителі Волинської єпархії. Для парафіян храму і високих гостей співав архієрейський хор «Оранта».

На завершення служби Божої митрополит Макарій у проповіді розкрив зміст великого торжества Святої Трійці, нагадавши слова святителя Йоана Золотоустого: «Днем П’ятдесятниці для нас, віруючих, мають стати всі дні року».

— Отже, це величне свято, — наголосив митрополит Макарій, — щороку відбувається з благодаттю зішестя Святого Духа на всіх Божественних Літургіях усіх народів християнських. Такою є наша віра й таким є наше життя в Христі.

Дякуючи митрополиту Михаїлу за запрошення, владика Макарій переказав йому і всім волинянам благословення та найтепліші привітання Вселенського Патріарха Варфоломія. На згадку про свій візит у Луцьк представник Константинопольської церкви подарував митрополитові копію Іверської ікони Божої Матері (Вратарниці), яку освятили й приклали до оригіналу святині, що зберігається в одному з монастирів Афону.

Завершилися урочистості традиційною хресною ходою довкола храму. Зазначимо: як і щороку, просторий собор не зумів умістити всіх охочих узяти участь у врочистому богослужінні. Погост храму був ущент заповнений парафіянами, які щиро вітали один одного і високих гостей зі святом.

Воду Світязя гріх розбазарювати

У Шацьку відбулася нарада фахівців водогосподарників, проектувальників та місцевих керівників щодо забезпечення регулювання рівня води в озері Світязь.

Учасники наради побували на шлюзі-регуляторі каналу, що з’єднує Світязь з озером Луки-Перемут. Ця гідроспоруда нині перебуває в аварійному стані і не спроможна належно виконувати свої функції з регулювання стоку із Світязя. Як наслідок — озеро щодоби втрачає велику кількість води, що є неприпустимим, особливо у маловодні періоди року.

Проектувальники вже провели на об’єкті необхідні вишукувальні роботи. Є сподівання, що і питання фінансування проектних та будівельних робіт з облаштування гідроспоруди теж буде вирішено оперативно.

Працюючи на перспективу, учасники наради побували на ще одному об’єкті — Луківському магістрально-меліоративному каналі, який регулює рівні ґрунтових вод на прилеглих до озера Луки-Перемут територіях. Декілька років тому механізатор з необережності знищив тут шлюз-регулятор. Тепер немає можливості підпирати в каналі воду, підвищуючи таким чином її рівень у ґрунті. Відновлення шлюзу, на думку фахівців, позитивно вплине на підтримання водного режиму озера Луки-Перемут і оздоровлення довколишньої екосистеми.

Порушувалося питання й про інші меліоративні системи, вдосконалення яких допоможе зберегти водний режим Шацьких озер. Передбачено розробити спеціальний розділ до обласної програми «Екологія 2016—2020», який би стосувався саме цієї проблеми.

Величний і гордий Світязь чекає, що люди нарешті віддячать йому своєю підтримкою за всі ті зваби, які він дарує їм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here