Чернігівщина

0
53

Демонтовано пам’ятну дошку учаснику бою під Крутами

Варвинська районна рада Чернігівської області прийняла рішення і демонтувала пам’ятну дошку учаснику бою під Крутами Аверкію Гончаренку.

Причина демонтажу формально звучить як недотримання порядку і непогодження з селищною радою порядку вшанування національного героя. Демонтовану меморіальну дошку райрада має передати Дащенківській сільській раді.

Представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко прокоментував рішення ради так: «На позачерговому засіданні Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Чернігівській облдержадміністрації це питання було розглянуто. Одностайно рішення Варвинської районної ради засуджено як таке, що завдало шкоди засадам національно-патріотичного виховання в районі та області, об’єктивно, незалежно від мотивів і намірів депутатів районної ради, це була дія проти незалежної української державності, державної політики національної пам’яті, вигідна російському агресору».

У Чернігові виявили давнє поховання

Під час ремонту тротуару навпроти центрального ринку Чернігова випадково виявили поховання та залишки забудови ХI—ХII століть.

Археолог Ігор Ігнатенко, який проходив повз, побачив знахідку і зупинив роботи.

«На цьому місці був могильник, можливо, курганний, — каже археолог. — Потім тут існувала житлова чи господарча забудова вже у ХIII ст. Культурний шар цієї доби був знищений під час попередніх реконструкцій, але ґрунт із цього шару трапляється у перевідкладеному вигляді у пізніших перекопах, причому кераміки, пізнішої за ХIII ст., узагалі немає».

Під час робіт археологи виявили поховання. Збереглися цвяхи від труни й ніж, що свідчить про ймовірність поховання тут заможного чоловіка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here