Миколаївщина

0
65

У зарплатних лідерах — поштовики і транспортники

Середня номінальна зарплата штатного працівника підприємств, установ та організацій в області сьогодні становить 9159 гривень, відзвітувало регіональне управління Держстату. За його даними, найвищі заробітки у таких сферах — поштова і кур’єрська діяльність, транспорт, промисловість, інформаційні технології, складське господарство, страхування і фінанси, де пересічна зарплата понад 12 тисяч гривень на місяць. У той же час про найскромніші заробітки перед фіскальними органами звітують роботодавці з галузей будівництва, торгівлі, сільського, рибного і лісового господарств: ледь більше 7 тисяч. Втім, як зазначають експерти, статистична картина може бути й хибною, адже названі найбіднішими сфери мають високий ступінь тінізації зарплат.

Чужих дітей не буває

За темпами всиновлення дітей-сиріт Миколаїв визнаний одним із найкращих в Україні. Як повідомила начальник служби у справах неповнолітніх міськради Юлія Кравченко, сьогодні у місті із майже півмільйонним населенням функціонують десятки прийомних сімей. Водночас у дитячих будинках сімейного типу знайшли родинне тепло 85 дітей-вихованців. При цьому тенденція до закриття дитбудинків сімейного типу, яка останнім часом намітилась в Україні у зв’язку з провалом реформи, покликаної значно скоротити число інтернатних закладів, не позначилася на місті корабелів. Навіть навпаки — число родин, що бажають організувати у себе дитбудинок, тільки додається.

Спустили на воду три буксири

Нарешті в обласному центрі запрацював суднобудівний завод «Океан». Тривалий час підприємство, збанкрутівши, простоювало. Наприкінці минулого року його продали з аукціону у приватні руки за 122 мільйони 195 тисяч гривень. І ось днями на заводі спустили на воду відразу три буксири: «Зюйд», «Ізмаїлець» та «Очаков» пройшли на верфі класифікаційний ремонт. Також напередодні тут було завершено ремонт земснаряда «Ріон», який став у сухий док 1 квітня. Замовником робіт виступила Адміністрація морських портів України.

Оце так град

У 30-градусну спеку жителів Первомайського та Кривоозерського районів несподівано засипало градом. Та ще яким! Упродовж години з неба падали градини завбільшки з голубине яйце. Годі казати, якої шкоди вони завдали сільськогосподарським вгіддям. Також в області бушував ураган, який повалив сотні дерев. Найбільше лиха він наробив поблизу станції «Підгородна» поруч Первомайська.

Останнім часом в Україні вже стають звичним явищем буревії, торнадо, зливи, подібні до тропічних… Метеорологи зазначають, що південні області особливо гостро відчуватимуть на собі наслідки зміни клімату.

Захист культурної спадщини

У Піщанській ОТГ узяли під захист пам’ятку архітектури національного значення — Миколаївську церкву Самарського монастиря та монастирські келії, які знаходяться на території Орлівщанського старостинського округу. Рішення про взяття її на баланс громади ухвалила Піщанська сільрада.

Загалом на території ОТГ — 26 різних пам’яток історії та героїчної звитяги українського народу. Ними також опікується громада.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here