Чернігівщина

0
57

Чернігівський центральний парк стане відомий усій країні

У Чернігівській міській раді пердставили проект реконструкції центрального парку.

У цьому переконані міський голова Чернігова Владислав Атрошенко з командою та виконавці проекту реконструкції — харківське проектне бюро «Сіті-дизайн». Про це йшлося під час публічної презентації в Чернігівській міській раді проектного рішення з реконструкції Центрального парку культури та відпочинку та частини лісопарку Кордівка в Чернігові.

«Це була ініціатива чернігівського міського голови — запросити до роботи над таким масштабним проектом фахівців, які вже мають досвід проектування схожих об’єктів. В Україні парків, які можна взяти за основу, лише кілька. Усі знають, що найбільш успішний — парк Горького в Харкові, який є магнітом для цього міста, — каже заступник міського голови Олександр Ломако. — Це позиція і міського голови, і всієї нашої команди: для того, щоб місто розвивалося, потрібні нові ресурси, нові інвестиції — і потрібні магніти. Такий проект, якщо його буде реалізовано протягом якогось зрозумілого часу, може стати магнітом і для туристів, які привезуть сюди кошти, і для інвесторів. Тому цей масштабний проект має бути реалізований».

Концепція реконструкції міського парку полягає у створенні п’яти парків в одному: міський сад, тематичний парк атракціонів, спортивний парк, зона лісопарку і нова набережна. Пропонується створити водний маршрут, яким зможуть курсувати човни з відвідувачами. Він відрізнятиметься від стандартного пішохідного. Для цього здійснюються розчистка кількох каналів (старих русел Десни), укріплення їх берегів.

Проект передбачає багато цікавинок, як, наприклад, ретрозона для літніх відвідувачів чи інсталяції з історії міста в сучасному виконанні. Сходи стануть зеленими терасами з лавами. Буде павільйон для відкритих лекцій та весільних церемоній. Спортивна зона матиме серйозний вигляд — з роздягальнями, кортами, біговими доріжками, скеледромами тощо. Кільцевий маршрут матиме прорезинене покриття. Легкі кафе можуть стати улюбленими для містян-відвідувачів. Буде і парк дикої природи на площі в п’ять гектарів.

«Усі ремонтні роботи, які реалізують у Чернігові за останні три роки, проходять під чітким контролем міського голови Владислава Атрошенка, починаючи від проектних рішень, проектів, роботи підрядників. І його «чарівний пендель» є запорукою, що ці роботи відбуваються і що місто змінюється», — додав Олександр Ломако.

Реконструкція парку розрахована на 3—5 років, буде вкладено кошти й міського бюджету, й інвесторів. Очікується, що місто зароблятиме на оренді майданчиків і термін окупності становитиме 10 років.

Понад 9 мільйонів — на новий «Прозорий офіс»

Понад 9 мільйонів гривень виділено державою та міським бюджетом Чернігова на облаштування нового «Прозорого офісу».

У ньому надаватимуть майже 100 послуг спеціалісти ЦНАП міськради та обласних управлінь соціального захисту і Пенсійного фонду.

У Чернігові зросте тариф на вивезення сміття

Із 1 липня в обласному центрі зросте тариф на вивезення сміття — таке рішення ухвалив виконком міської ради. Спричинило це подорожчання електроенергії, збільшення мінімальної зарплати. Порівняно з минулим роком вартість пально-мастильних матеріалів збільшилася на 26,8%, а тарифи на електроенергію — на 13%.

Міський голова Владислав Атрошенко, вивчивши розрахунки комунальників, зазначив: «Підняття тарифів не викликає у мене задоволення. Але я бачу фінансовий стан підприємств ЖКГ. Бачу, що вони скоро залишаться без працівників, адже на пропоновані там зарплати молодь не піде. Тому перерахунок тарифів дасть змогу підприємствам виходити на ринок праці з більш-менш нормальними зарплатами. І працювати не у збиток».

Комунальники запевнили, що за перший квартал року їхні збитки становлять 900 тис грн. А ще треба оновлювати техніку, яка відпрацювала по п’ять термінів експлуатації.

Сумарно платіж за вивезення сміття на місяць з людини, яка живе в багатоповерхівці, становитиме 18,05 грн, із мешканця приватного сектору — 19,06 грн. У міській раді запевняють, що й після підвищення тариф буде середнім по країні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here