Київ

0
126

У Голосієві з’явився сад магнолій

Найбільший за кількістю сортів сад магнолій заклали в ботанічному саду Національного університету біоресурсів і природокористування України. До колекції 500 таксонів, що вже існують тут, додалося ще 50. Це 21 різновид традиційних магнолій та нових європейських сортів, а також азалії, рододендрони і бузки, які, безумовно, стануть окрасою ботсаду. До речі, деякі з сортів рослин, які висаджували, представлені у нашій країні вперше.

— Університет тільки у цьогорічну лісокультурну кампанію висадив більш як 100 гектарів насаджень, і закладення саду магнолій — це, так би мовити, прекрасна принада, — каже ректор університету Станіслав Ніколаєнко. — Крім суто декоративного призначення і місяця відпочинку, наш ботанічний сад — місце навчання і наукового пошуку.

Якщо подібні ініціативи підтримають кияни, представники бізнесу, то невдовзі наша столиця зможе повернути собі колишню славу одного з найзеленіших міст Європи.

100,291 млн грн витратять у КМДА на фунікулер

Саме стільки планують витратити в КМДА на реставраційні роботи столичного фунікулера. На ньому відремонтують обидві станції, рейки, а також зміцнять схили і встановлять пандуси для маломобільних груп населення. При цьому чиновники обіцяють зберегти історико-правовий статус цієї унікальної транспортної системи.

Книжки про Голодомор науковці передали бібліотекам

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» спільно із Всеукраїнською правозахисною організацією «Меморіал» імені Василя Стуса у контексті проекту «Книги для 100 університетів України» передали комплекти книжок біб­ліотекам вищих навчальних закладів Вінниці та обласній універсальній науковій бібліотеці. Це видання з історії України, здебільшого про геноцид українського народу — Голодомор 1932—1933 років. Під час зустрічі зі студентами та викладачами Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського та працівниками бібліотек інших вишів було розгорнуто ексклюзивну книжкову виставку-презентацію та показано документальний фільм про штучний голод в Україні, спрямований на знищення нації.

«Правда про Голодомор тривалий час була під забороною розголошення, — зазначила  перший заступник генерального директора Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Ірина Батирєва. — Радянська влада намагалася знищити документальні свідчення заподіяного й витравити з людської пам’яті згадки про нього. Здобуття Україною незалежності створило умови для поновлення історичної справедливості. В Україні Голодомор 1932—1933 років визнано геноцидом українського народу та встановлено День пам’яті жертв голодоморів».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here