Київ

0
29

У Києві від призову на строкову військову службу ухиляються більше 23 тисяч людей
Станом на 5 листопада у Києві ухиляються від призову на строкову військову службу 23 тисячі 494 осіб. Про це під час брифінгу заявив військовий комісар Київського військового комісаріату полковник Сергій Клявлін.
“Станом на 5 листопада, відповідно до плану, ми призвали до лав Збройних Сил України 39,5%. Явка призовників, які мають прибувати на призовні дільниці районних призовних комісій вкрай низька. Відповідно до закону України, кожен військовозобов’язаний, який перебуває на військовому обліку, має звернутися до районного військового комісаріату для проходження військово-медичної комісії, для визначення ступеня придатності. Громадяни, жителі Києва, до призовних дільниць як не зверталися, так і не звертаються”, – сказав Клявлін.
За його словами, станом на 5 листопада не з’явилися до призовних дільниць 23 тисячі 494 особи. Водночас він повідомив, що станом на сьогодні до лав ЗСУ на військову службу за контрактом призвано 346 мешканців Києва, які виявили бажання проходити військову службу. “З них 76 – жінки, 163 – мають статут учасника бойових дій”, – додав він.
Також, за його словами, найкращі показники стосовно призову на строкову службу за контрактом у Печерському районі Києва – 50%, Солом’янському районі – 46%, Шевченківському районі – 43%.
Як повідомлялося, в Україні 1 жовтня стартував призов на строкову військову службу. Згідно з рішенням Кабінету міністрів, під час осіннього призову планується призвати на службу майже 18 тисяч осіб.
Відповідно до указів та розрахунків планових завдань, місто Київ має призвати на строкову військову службу 744 громадян.
Уперше за 80 років
У Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка у Києві вперше за багато років виступили разом бандуристи з України та Північної Америки…
Українська капела бандуристів імені Тараса Шевченка із Детройта в цьому році відзначає свій 100-річний ювілей. Її заснували 1918-го у Києві, затим були репресії, табори та еміграція до США. Разом із бандуристами з Детройта виступила Національна заслужена капела бандуристів України мені Георгія Майбороди. 120 бандуристів одночасно виконували українські народні пісні та композиції на слова українських поетів.
У Києві в тестовому режимі запустили електронний квиток
Із 1 листопада в Києві в тестовому режимі запустили електронний квиток у комунальному транспорті. Єдиний електронний квиток, створений за прикладом системи оплати проїзду, давно і успішно працює в Європі.
У наземному транспорті вже встановлено 1500 комплектів обладнання для функціонування системи електронного квитка. Затверждено і порядок функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності. Порядком передбачено такі форми носія е-квитка: транспортна картка, банківська картка, соціальна (пільгова картка), QRкод, учнівський та студентський квитки, гаджети з відповідним додатком.
Проїзний квиток може бути разовим або на певний період, на один або кілька видів транспорту, з певною кількістю поїздок і без певної кількості поїздок. Якщо пасажир не користується е-квитком протягом року, квиток заблокують у системі, а вартість невикористаних поїздок не повернуть.