Донеччина

0
28

В центрі уваги — Донбас
У Раді Безпеки ООН відбулось обговорення ситуації з так званими виборами бойовиків в ОРДЛО, призначеними на 11 листопада. Це перше за півроку засідання по темі Донбасу було ініційоване представниками Швеції, Нідерландів, Польщі, Франції, Великої Британії та США. Всі ці країни засудили «вибори» в угрупованнях «ЛДНР» і закликали Росію не допустити їхнього проведення. Спільну позицію ініціаторів слухань можна передати словами представника Швеції: «Це є спробою перекроїти кордони в Європі за підтримки військової сили. Це не регіональна проблема. Це проблема з глобальними наслідками. Росія від початку агресії є причиною цього конфлікту. І Росія може припинити цей конфлікт, якщо захоче. Мілітаризація Криму, напруженість в Азовському морі створюють дуже небезпечне тло для запланованих так званих виборів».
Представник РФ Василь Небензя проведення цих виборів пояснив необхідністю «заповнити вакуум влади після вбивства Захарченка». За його словами, «легітимність цих виборів не має жодного стосунку до Мінського комплексу заходів, у якому йдеться про муніципальні вибори».
До речі, засідання Радбезу розпочалося з пропозиції Росії надати можливість брати участь у брифінгу представнику «ЦВК ЛНР» Олені Кравченко. Проте за цю ідею проголосувала тільки сама Росія. Семеро делегатів висловилися проти, стільки ж утримались.
Незважаючи на доволі поширену думку про нібито «втому» західних союзників і партнерів від проблем України, зокрема й конфлікту на Донбасі, ця тема залишається актуальною. Про це свідчить не тільки проведене засідання Радбезу ООН. Нещодавно Європарламент ухвалив досить жорстку щодо РФ резолюцію у зв’язку з ескалацією нею ситуації навколо Азовського моря. А 1 листопада Україну з офіційним візитом відвідала канцлер ФРН Ангела Меркель. Як повідомили у прес-службі українського Президента, на порядку денному зустрічі Петра Порошенка з лідером Німеччини — обговорення ситуації на Донбасі, в окупованому Криму і в акваторії Азовського моря. «Лідери скоординують подальші спільні кроки з метою забезпечення реалізації Мінських домовленостей та посилення міжнародної коаліції у рамках протидії триваючій російській агресії», — зазначили в АП.
Тим часом в окупованому Донецьку заявили про завершення прийому документів від кандидатів на посаду «глави республіки». Загалом зареєстровано 10 чоловік, серед них — в.о. глави угруповання «ДНР» Денис Пушилін і «герой руской весни» на Донбасі Павло Губарєв.
У Краматорську вродило сонячне дерево
У теперішньому адміністративному центрі прифронтової Донеччини Краматорську жителі міста і його гості збирають урожай із першого тут сонячного дерева. Тобто всі охочі тепер мають змогу безплатно підзарядити мобільний телефон чи інші гаджети від конструкції із шістьма сонячними батареями, встановленої біля міського автовокзалу. За словами одного з авторів проекту Оксани Ляшкової, цей задум вдалося реалізувати в межах міської програми «Громадський бюджет» завдяки його перспективності, актуальності й необхідності зберігати і використовувати альтернативні джерела енергії.
Хоч спершу ініціатори ідеї виношували наміри встановити у місті шість лавочок із вуличними зарядними станціями для мобільних пристроїв, у подальшому вибір зробили на користь одного дерева, на облаштування якого з міського бюджету надали 127 тисяч гривень. На розташування зарядної станції на пероні автовокзалу вже позитивно відреагували пасажири автобусів, які можуть скористатися сонячною енергією і повідомити по телефону рідним, близьким і друзям про свій приїзд, від’їзд тощо.
У листопаді в Краматорську розпочнеться черговий третій конкурс «Громадський бюджет», завдяки якому місцева влада прагне запровадити використання інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету. Врахувавши практику попередніх конкурсів, у місті навіть провели спеціальні тренінги, що мають посприяти популяризації самої програми і підвищенню компетентності її потенційних учасників. А оскільки акцент свідомо роблять на залученні до програми молоді, то тепер подавати заявки на участь у конкурсі чи голосувати за цікаві проекти можна з 16 років.