Запоріжжя

0
27

У Михайлівці — входини
У Михайлівці відбулася приємна подія — входини у новеньке приміщення військкомату. Довелося докласти чимало зусиль, щоб реконструювати та відремонтувати приміщення, в якому мала розміститися така потрібна, надто в наш час, структура. До спільної справи долучилися коштами, крім місцевої влади, сільгосппідприємства, приватні підприємці, будівельники. Основне завдання виконане — перший поверх будівлі зданий в експлуатацію, невдовзі завершать і другий. Тоді район матиме один із найкращих військкоматів в області.
Знедолені діти знаходять родини
Бердянськ лідирує в краї щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, в родини. Зараз у місті проживає 174 дитини, долі яких позначені сирітством через нерадивих батьків, 150 з них зігріті родинним теплом різних форм сімейного виховання. Бердянці всиновили 90 дітей-сиріт віком до 18 років, лише за дев’ять місяців п’ятеро діток знайшли тата і маму в нових сім’ях. Загалом в області обліковано 3716 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них майже 90 відсотків виховуються в родинах — сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу. Найзахищенішою формою влаштування у разі втрати дитиною батьків є усиновлення, оскільки дитина приймається в сім’ю на правах рідної дочки чи сина.
Вчаться надавати медичну допомогу
Перша група курсантів — співробітників обласного управління Національної поліції України, взялася до опанування програми «Перший на місці події». Це державне замовлення Міністерство охорони здоров’я України затвердило для виконання Запорізькому державному медичному університету. Серед курсантів — фахівці обласного управління Національної поліції, управління поліції охорони, управління патрульної поліції Запоріжжя. Саме правоохоронці найчастіше першими прибувають на місце надзвичайних ситуацій, пов’язаних із життям людей. Тому їм просто необхідно володіти такими навичками. Цього року передбачається навчити 150 фахівців. Зі слухачами працюють викладачі кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та інтенсивної терапії університету. Поліцейські вчаться оцінювати стан постраждалого, отримують навички з базової реанімації, надання допомоги при пологах, травмі, критичних ситуаціях.
Вшанували вірменську абетку
У Запоріжжі відтворили первісну версію вірменської абетки, яка складається з 36 букв. Висота кожної літери, виконаної з граніту, — 1,5 метра. Створювали абетку майже півтора року. Аналогів такого унікального пам’ятника за межами Вірменії немає. За словами віце-президента ГО «Союз вірмен в Запорізькій області» Рудольфа Акопяна, вірменська абетка — одна з найдавніших у світі, була створена 405 року нашої ери. Серед понад 100 національностей і народностей, які проживають на території області, вірменська діаспора вирізняється активністю в усіх сферах не тільки культурного, а й політичного, соціального та інвестиційного напрямів розвитку краю.
Плекав наркоплантацію, переховував зброю
У селі Ожерельне (колишня назва — Ульянівка) Пологівського району правоохоронці виявили та знищили нарко-плантацію і вилучили знайдені поблизу боєприпаси. Про це повідомляє прес-служба поліції області. Було знищено майже 400 рослин коноплі. Крім того, у лісосмузі поблизу знайшли та вилучили 930 набоїв калібру 5,45 мм та бойову гранату РГД-5.
З’ясували, що неодноразово засуджений мешканець Пологівського району неподалік свого будинку вирубав ділянку очерету і засіяв нарковмісні рослини на площі близько 1,5 тисячі квадратних метрів. «Золоте» поле чоловік ретельно доглядав та пильнував, навіть найняв для цього охоронців.
Під час обшуку за місцем проживання підозрюваного правоохоронці вилучили автомат АКС-74 та магазин з 29 набоями калібру 5,45 мм. У автомобілі його дружини знайшли пістолет та 15 набоїв до нього.