Чернігівщина

0
150

Картопляний прорив
Цього року вітчизняні картоплярі задоволені результатами своєї праці. Середня врожайність бульб у профільних господарствах, як повідомила «Українська асоціація виробників картоплі»,— 46-50 т/га, що суттєво вище, ніж торік, — 40 т/га. Виробники очікують, що у сховища цього року буде закладено значно більше картоплі, ніж торік.
Найгірші показники — 25-30 т/га у Житомирській та Чернігівській областях. Тут для цієї культури були вельми несприятливі погодні умови. А от львівське ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» встановило рекорд. Урожайність — 63 т/га столової картоплі без поливу на площі 305 га. До речі, на дослідних ділянках цього господарства був зафіксований показник 100 т/га.
А ТОВ «Вимал-Агро» — підрозділ найбільшого в Україні виробника крохмалю ПБП «Вимал» усі свої площі цього року засадило крохмальними сортами Курас, Карузо, Євростарч.
За словам керівника товариства Олександра Лазаря, вирощувати картоплю на крохмаль було не складно: не потрібно непокоїтись про її товарність і розмір бульб. «Урожайністю всіх сортів задоволені. Видатки на 1 га були мінімальні, — ділиться досвідом аграрій. — Сьогодні відпускаємо картоплю крохмальному заводу по 2,7 грн/кг, що повністю себе виправдовує».
У Чернігові відкрили безплатний музей Довженка
Міні-музей у приміщенні Чернігівської центральної міської бібліотеки для дітей ім. Олександра Довженка відкрили 10 вересня, у річницю з дня народження видатного кінорежисера і письменника. Про це кореспондента Укрінформу повідомила заступник директора Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи Олена Сльозка.
В експозиції — твори Довженка і їх критика, книжки про нього тощо. На одній зі стін кімнати розміщено біографію митця у фотографіях, на іншій — колажі, що відображають творчість Олександра Петровича. Кожен розповідає про один із напрямів його діяльності — кінорежисера, художника і письменника.
«Представлена мобільна бібліотека, де за допомогою QR-коду можна безплатно скачати на смартфон книжки й фільми нашого видатного земляка», — похвалилася заступник директора. За її словами, оригінальний дизайн міні-музею розробило одне з чернігівських рекламних агентств. Установу створено за кошти гранту «Бюджет участі-2017», його відвідування безплатне.
Олександр Довженко — видатний український письменник, кінорежисер, мислитель, громадський діяч. Народився 10 вересня 1894 року на хуторі В’юнище Сосницького повіту Чернігівської губернії. Учителював, знімав фільми, писав літературні твори, був дипломатом, художником, наставником молодих кіномитців.