Івано-Франківщина

0
153

Школа посеред озера
Нещодавно сесія Івано-Франківської міської ради розглянула резонансне питання – «Про затвердження детального плану території для будівництва освітнього закладу в межах вул. Василя Стуса – 24 Серпня в м. Івано-Франківську». На перший погляд воно видається позитивним: міська влада хоче закріпити ділянку для будівництва школи-садка. Але пікантність ситуації в тому, що навчальний заклад планують побудувати на місці озера, яке утворилось у колишньому кар’єрі в межах території садово-городнього товариства. Його члени прийшли на сесію і заявили про свою категоричну незгоду з такою постановкою питання. Міський голова відповів, що розуміє людей, але ставить вище інтереси всього міста.
«Цієї водойми немає в реєстрах. Є застереження, що там може «вирости» дев’ятиповерхівка. Тому пропонуємо те місце відвести під освітній заклад», – сказав Р. Марцінків. Секретар міської ради Оксана Савчук (балотувалась до міської ради від цього округу) наголосила на нагальній потребі в новій школі у мікрорайоні «Каскад». За її словами, через хаотичну забудову району іншого місця для будівництва школи немає. Міський голова заявив, що він отримав кілька звернень на підтримку ідеї будівництва школи від місцевої церковної громади та від батьків ЗШ №25. Для нього ці аргументи є важливішими, ніж позиція кількох десятків дачників.
Саме озеро займає приблизно 1,5 гектара землі і цієї ділянки недостатньо для будівництва школи. У кращому разі тут можна буде побудувати дитячий садок. Але перед тим, як таке будівництво стане можливим, міській владі доведеться «закопати» десятки мільйонів гривень, щоб відвести воду і підготувати ділянку в інженерному плані. Міський голова Руслан Марцінків заявив, що будівництво цього освітнього закладу – питання перспективи. Однак землю вже тепер потрібно закріпити за містом, щоб на неї не претендували забудовники.
Така позиція виглядає дуже дивно, адже саме міська рада є єдиним органом, який на території міста може розпоряджатися землями. Потребує роз’яснень і аргументація про хаотичну забудову, через яку землю чи то для школи, чи для дитсадка довелося шукати аж на території озера. Активне будівництво у цій частині мікрорайону триває останні п’ять років. Приміром, земельну ділянку площею 3,7 га позаду ТРЦ «Арсен» було виділено під будівництво житла одній з будівельних компаній міста у 2014 році. Тоді ж віддали тут під забудову ще один майже гектарний земельний наділ. Відтак заплановане будівництво дитсадка, який мав би бути зведений у цьому житловому масиві, позаду «Арсена», наразі під за¬грозою зриву, оскільки довкола все забудовано.
Тобто коли великі будівельні компанії безоплатно отримували землі, депутати «забували» про необхідність будівництва шкіл і дитсадків. А тепер, як видається, головними «ворогами» будівництва шкіл стали дачники, на яких можна списати власні прорахунки.
У Карпатах знімуть фільм
На Верховинщині відбулася зустріч з творчою групою кінематографів повнометражного художнього фільму «Незвичайний грецький похорон у Карпатах», режисера Григоріса Карантинакіса, який планують знімати у Верховинському районі наступного року.
Продюсерський центр ІнсайтМедіа разом із грецькою студією Faliro House за підтримки Державного агентства України з питань кіно розпочав підготовку до зйомок повнометражного художнього фільму «Незвичайний грецький похорон у Карпатах». Ця трагікомічна історія розповідає про молодого хлопця, який народився у Греції й вперше потрапляє на батьківщину своєї матері, в Україну, у Карпати. Тут, у Карпатах, він також уперше зустрічає свого діда, роль якого гратиме народний артист України Богдан Бенюк. Спочатку відносини між дідом і онуком є досить напруженими, але згодом, коли герої проходять через низку моральних й фізичних випробувать, вони переростають у міцний родинний зв’язок.
Голова районної ради Іван Шкіндюк, продюсер Володимир  Філіппов,  сценарист Заза Буадзе, постановник фільму Ігор Філіппов, обговорили першу експедицію групи щодо пошуку місць зйомок.
Попередньо визначено локації зйомок: Криворівня, Бережниця, Нижня Дземброня, Красник та інші населені пункти.
У ПНУ планують готувати реставраторів
Прикарпатський національний університет разом з Академією Мистецтв Варшави розпочинають спільну програму з підготовки реставраторів. Відповідний інтенційний лист про співпрацю сьогодні підписали ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда та проректор з наукової роботи та розвитку Академії Мистецтв Віктор Єнджеєц.
14-15 серпня університет з робочим візитом відвідала делегація Академії Мистецтв у Варшаві (Республіка Польща), яку очолив проректор з наукової роботи та розвитку Віктор Єнджеєц.  Під час відвідин відбулася зустріч ректора Ігоря Цепенди з польськими колегами. В ній також брали участь професори факультету консервації і реставрації мистецьких творів Академії Мистецтв Януш Смаза та Яцек Мартусєвіч, проректор з науково-педагогічної роботи нашого університету Галина Михайлишин, завідувач кафедри образотворчого і декоративного–прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового Інституту мистецтв Богдан Бойчук, завідувач відділу міжнародних зв`язків Наталія Локатир та запрошені представники ЗМІ.
“Ми прийняли рішення розпочати спільну програму з Академією Мистецтв у Варшаві, для того, щоб почати вести підготовку фахівців в Україні, які би могли, отримавши світовий досвід, здійснювати реставраційні роботи. Програма буде реалізовуватися на кафедрі образотворчого і декоративно–прикладного мистецтва та реставрації нашого університету. Це важливий крок. І я вдячний польським колегам, що відгукнулися на співпрацю», – зазначив ректор Ігор Цепенда у ході зустрічі.
Він також поінформував присутніх, що на кафедрі образотворчого і декоративно–прикладного мистецтва та реставрації  нещодавно відкрито новий напрям підготовки фахівців за спеціалізацією «Реставрація творів мистецтва».
«Наші професори задіяні в різноманітних проектах по цілому світу. Ми маємо систематизовані знання і практичні навички. Тепер хочемо скористатися можливістю поділитися цим досвідом з студентами Прикарпатського університету», – своєю чергою  підкреслив Віктор Єнджеєц.
На Прикарпатті побудують дві нові сонячні електростанції
В Івано-Франківській області побудують дві нові сонячні електростанції у смт.Обертині Тлумацького району та с. Стриганцях Тисменицького району.
В Обертині замовником будівництва є ТОВ «Сансолар» (м.Львів). Для розміщення сонячних панелей підприємство орендувало ділянку площею 14 гектарів.
У Стриганцях замовником будівництва є ТОВ «Саненерджі» (м.Львів). Для розміщення сонячних панелей підприємство орендувало ділянку площею 10 гектарів.
Ці компанії мають спільних засновників: жителя Долинщини Гавриліва Андрія Любомировича та жителя Дніпра Яременка Євгена Юрійовича, а також Інвестиційний фонд «Сенсей».
Молодь з Івано-Франківська впорядкує український цвинтар у Польщі
Молодіжний табір пройде в селі Корчмін в гміні Ульхувек Республіки Польща.
Рішення “Про організацію табору для групи молоді з м. Івано-Франківська у селі Корчмін, в гміні Ульхувек Республіки Польща” було прийняте 15 серпня 2018 року на виконавчому комітеті міської ради. Делегація молоді візьме участь у таборуванні в період із 22 по 29 серпня – в рамках Днів Добросусідства.
Учасники табору займатимуться впорядкуванням українського кладовища в селі Корчмін (Люблінське воєводство Республіки Польща).
Мета організації табору – духовне та патріотичне виховання молоді.