Хмельниччина

0
107

Випробування посухою
Погода випробовує аграріїв на міцність. В деяких регіонах нашої держави дощів не було вже впродовж кількох місяців! Найбільше від нестачі вологи страждають сільгоспвиробники Херсонської, Одеської, Хмельницької, Дніпропетровської, Запорізької і Вінницької областей.
Фермери нарікають, що, якщо найближчим часом не пройдуть затяжні дощі, вони можуть втратити близько 40% врожаю зернових та 50% — сої.
«У нашому районі дощів практично не було відтоді, як зійшов сніг. Тепер, навіть якщо дощ піде, це вже не виправить ситуації. Рослина вже не в тій стадії розвитку, вона слабка», — вважає директор фермерського господарства «Щедра Садиба-М», що у Хмельницькій області.
В Україну прийшов північний циклон, тож метеорологи обіцяють сьогодні й завтра дощі у західних, північних та центральних областях України. Та чи будуть вони достатньо інтенсивні, щоб зволожити землю більш ніж на 2-3 сантиметри? На жаль, цей атмосферний фронт не затримається, невдовзі уся територія країни знову потерпатиме від спеки.
А от аграріїв південних та східних регіонів метеорологам поки що нічим підбадьорити. Там опади не прогнозуються. Нагадаємо, що на Запоріжжі через посуху фермерам довелося призупинити посів пізніх культур. Місцеві сільгоспвиробники вже прогнозують втрату 50% урожаю зернових. Але, звичайно, точні суми збитків можна буде порахувати вже ближче до початку збору врожаю.
Вакансії: на Хмельниччині потрібно 123 швачки
В області, яка є одним із осередків легкої промисловості в країні, зростає попит на швачок. Це вельми приємна тенденція, адже куди голка, туди і нитка: себто, чим більше людей мають роботу, тим матеріально міцніші сім’ї, а отже і надходження до бюджетів збільшуються.
За 5 місяців цього року на Хмельниччині за направленням обласної служби зайнятості 141 особа пройшла навчання за професіями – швачка, кравець, розкрійник, закрійник, вишивальник, модельєр-конструктор, дизайнер одягу, конструктор одягу, оператор швацького устаткування, в’язальник трикотажних виробів та полотна. Навчання здійснювалось на замовлення 51 роботодавця, тож набуття професії чи підвищення кваліфікації здійснювалося під вільні робочі місця.
Наприклад, у травні Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості на замовлення двох приватних підприємців було організовано підвищення кваліфікації 14 безробітних на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за напрямом «Сучасні технології оздоблення одягу вишивкою». А для потреб низки галузевих виробництв в області за сприяння служби зайнятості підвищили кваліфікацію шляхом стажування 81 особа за професією швачка. І наразі попит більший від пропозиції: сьогодні у базі даних обласної служби зайнятості є 123 вакансії швачки.
Хмельниччина оздоровить 48 тисяч школярів
Дитячий заклад «Еко Ленд» ТОВ санаторій «Лісова пісня» Кам’янець-Подільського району прийняв на оздоровлення першу зміну школярів. Працівники закладу доклали максимум зусиль, щоб діти почувалися в безпеці та перебували в комфортних умовах.
«Відпочивайте та насолоджуйтесь, набирайтесь сил і натхнення на майбутні звершення», – побажав дітям під час урочистого відкриття зміни голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий.
Нинішнього року коштом обласного бюджету заплановано оздоровлення трьох змін школярів у цьому закладі. А, наприклад, в таборі ТОВ «Дністровська чайка», де наразі відпочивають 168 дітей з інтернатів, заплановано провести оздоровлення в чотири зміни.
Побувають юні хмельничани також на узбережжі Чорного моря. Зокрема, з першого червня 148 школярів відпочивають в селищі Коблеве Миколаївської області: з 24 червня тутешній оздоровчий заклад «Салют» прийме другу зміну – 122 дитини. У цілому, як повідомляється на офіційному сайті облдержадміністрації, цього року в області планується забезпечити оздоровленням 48 тисяч дітей шкільного віку.