Вінниччина

0
83

Від «Мазепи» до «Чикаго». Які «фішки» очікують на гостей ІІ Operafest Tulchyn?
З 8 по 10 червня в парку палацу Потоцьких представлять вісім постановок про відомі оперні шедеври. Щоденно відбуватиметься кілька концертів.
На відкритті ІІ Operafest Tulchyn лунатимуть арії з опер «Севільський цирульник», «Макбет», «Кармен» і «Травіата» у виконанні солістів, молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Lviv», чоловічої капели «Дударик» під орудою головного диригента оркестру Опери та Філармонії міста Грац (Австрія) Оксани Линів (на фото). У другій частині першого дня Харківський театр опери та балету представить оперу «Мазепа» П.Чайковського українською мовою. Опівночі на глядачів чекатиме вогняне шоу та перша українськомовна постановка рок-опери «Ісус Христос — суперзірка».
Вперше на фестивалі представлять дитячу програму, яка розпочнеться 9 червня з прем’єри «Кози-Дерези» за мотивами однойменної опери Миколи Лисенка.
Фінальний день Operafest Tulchyn розпочнеться програмою «Гала Вагнер». А ввечері відбудеться концертна версія популярного мюзиклу Джона Кандера «Чикаго».
— Цього року наш фестиваль отримав ексклюзивне право на єдине виконання концертної версії «Чикаго» — одного з найвідоміших мюзиклів Бродвею, який входить у трійку найпопулярніших музичних творів світу, — каже арт-директор Operafest Tulchyn Ірина Френкель. — Копродакшн за участі американських солістів та українських митців став можливий завдяки підтримці Посольства США в Україні та спонсорам. Ми оголосили всеукраїнський кастинг для танцюристів, які можуть взяти участь у постановці. Репетиції упродовж півтора місяця відбуватимуться в Харкові».

Переселенці за підтримки місцевих депутатів планують звернутися до ВР щодо захисту своїх виборчих прав
Вінницькі громадські організації, які опікуються питаннями переселенців, провели круглий стіл за участі депутатів місцевих рад та працівників виконавчих органів. За його результатами ухвалили звернення до депутатів Вінницької міськради та Вінницької облради з проханням направити на розгляд Верховної Ради України відповідну ноту про невідкладність розгляду законопроекту щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.
«Торік у Верховній Раді України був зареєстрований проект закону № 6240, котрий покликаний забезпечити виборчі права внутрішньо переміщених осіб. Він передбачає внесення змін до кількох чинних законів України, що дозволить голосувати на місцевих виборах за фактом постійного проживання в тій чи іншій територіальній громаді, а не за місцем прописки. Однак народні депутати не змогли знайти час чи волю для того, щоб розглянути цей важливий законодавчий акт. І зрештою він був не проголосований, – коментує голова ГО «Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу» Володимир Кіпень. – За офіційною статистикою, на Вінниччині мешкає близько 12 тисяч переселенців. Усі вони позбавлені права голосу, що не дозволяє їм стати частиною громади, в якій вони працюють і якій платять відповідні податки, наповнюючи місцеві бюджети. І така дискримінація конституційних прав вже стає не нормальною практикою, на яку вказують нам не один раз різні міжнародні структури».
За статистикою ООН, Україна в десятці країн за кількістю внутрішньо переміщених осіб. На кінець березня 2018 році чисельність внутрішньо переміщених громадян України складала 1 млн 493 тисячі осіб. Четвертий рік вони не можуть скористатися одним із базових конституційних прав – правом голосу. Фактично через неврегульованість українського законодавства 4 % дорослого населення залишається «за бортом» виборчого процесу.