Київ

0
94

Ізраїль підтримує створення меморіалу «Бабин Яр»
Президент Ізраїлю Реувен Рівлін висловив підтримку створенню меморіального комплексу на честь жертв Бабиного Яру в Києві і наголосив на важливості збереження історичної пам’яті, щоб не допустити повторення помилок у майбутньому. Про це він заявив під час зустрічі з делегацією Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC), яка на початку лютого відвідала Ізраїль, повідомляє прес-служба BYHMC.
Реувен Рівлін розповів, що нещодавно відвідав Салоніки, щоб разом з прем’єр-міністром Греції закласти наріжний камінь нового музею Голокосту. «Існує багато символічних місць, пов’язаних з усіма подіями, що випали на долю єврейського народу протягом останніх двохсот років, і особливо під час Голокосту. Зокрема це Салоніки, Бабин Яр і, зрозуміло, Варшавське гетто та концентраційні табори», — сказав президент Ізраїлю. За його словами, сучасне покоління «не знає точно, що всюди відбувалося» під час Голокосту. І дуже важливо, щоб у світі не забували, що Голокост є віхою в історії єврейського народу, а «Бабин Яр — те, про що слід пам’ятати, бо це те, що ми пережили як нація».
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» — це некомерційна освітня організація, мета діяльності якої полягає в документуванні та увічненні пам’яті про Голокост, зокрема про Бабин Яр, де 29—30 вересня 1941 року фашисти розстріляли понад 30 тисяч київських євреїв. Меморіальний центр мають відкрити до 80-х роковин трагедії — у 2021 році. Проект фінансуватимуть за рахунок пожертв громадських організацій та окремих громадян.
Наглядова рада зі створення меморіального центру має підтримку Київського міського голови Віталія Кличка. До її складу входять також головний равин України Яків Дов Блайх, лідер рок-гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, колишній президент Польщі Александр Квасьнєвський, екс-сенатор США Джо Ліберман, українські бізнесмени. Очолює наглядову раду меморіального центру відомий радянський дисидент і ізраїльський політик Натан Щаранський.
Вже визначено територію майбутнього меморіалу. Під неї відведено дві ділянки: на одній буде розташований музейно-меморіальний комплекс (її площа становить приблизно 22 тисячі квадратних метрів). Друга ділянка — це паркова зона, яка стане продовженням меморіалу (вона займає майже 55 тисяч квадратних метрів). Нині триває розроблення концепції майбутнього центру. «З огляду на тенденцію до загострення екстремізму в сучасному світі наша мета — створення не лише центру, а також і простору, що формуватиме свідомість, з якою повторення трагедії Другої світової війни стане неможливим», — заявив директор BYHMC з міжнародних зв’язків Марек Сівєц. Меморіальний центр стане також дослідницьким центром з вивчення й документування злочинів Голокосту, здійснених на території України та Східної Європи.
В університеті Грінченка будуть викладати курс про “Гру престолів”
У Київському університеті імені Бориса Грінченка з наступного семестру з’явиться вибірковий курс «Гра престолів»: міфи й ритуали».
Як розповіла авторка курсу, доктор філологічних наук, доцент Юлія Вишницька, запис на курс в університеті має розпочатися в березні.
«Хочу, щоб цей курс був корисним і цікавим не лише для філологів, а й студентів інших, навіть не гуманітарних спеціальностей», — зазначила вона.
Авторка курсу каже, що хотіла б, щоб студенти університету могли вивчати те, що цікаво їм і їхнім одноліткам.
«Декілька років тому побачила новину про Каліфорнійський університет, де запустили спецкурс на основі серіалу «Гра престолів». Я тоді подумала: «О, як круто!» Хоча серіал сама ще тоді не бачила. Згодом подивилася всі сезони й сказала собі: «Я теж зможу!», — розповіла Вишницька.
Через деякий час викладачка усвідомила, що курс має бути побудований на міфологічній основі.
«Відмінність мого курсу від Гарвардського і Каліфорнійського в тому, що матеріалом буде не лише серіал «Гра престолів», а й — і це першою чергою — цикл романів Джорджа Мартіна «Пісня льоду й полум’я», а також інтермедіальні версії тексту: настільні й рольові ігри, живописні полотна, засновані на фентезі-романах Джорджа Мартіна», — зазначила вона.
«Гра престолів» створена за мотивами циклу романів «Пісні льоду та полум’я» письменника Джорджа Мартіна. Уперше серіал вийшов на екрани у квітні 2011 року. Останній на цей час сьомий сезон вийшов влітку 2017 року.
Музей Iвана Гончара закритий
«Музей Івана Гончара залитий гарячою водою! Рятуються всі експонати! МНСники приїхали лише через 4 години після дзвінка…просто жах!!!»,написала Марія Пошивайло на своїй творінні у facebook.
Про те, що сталося, масштаби катастрофи та як будуть ліквідуватися наслідки надзвичайної пригоди розповіла Лариса Полякова, заступник генерального директора з адміністративно-господарчої роботи Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»:
— Аварія відбулася 13 лютого. Приблизно о пів на четверту ранку спрацювала пожежна сигналізація. Спочатку пішло наче задимлення. Але коли приїхали пожежники, то побачили, що прорвало теплотрасу «Київенерго». Окріп лився згори, а оскільки наш Музей знаходиться внизу, то вода залила експозиційні зали. Температура води була +65 градусів! Черговий підняв на ноги керівництво і співробітників Музею і ми гуртом до шостої ранку виносили експонати. Слава Богу, всі експонати врятували, але зали й досі стоять у гарячій воді. Зайти туди можна тільки в резинових чоботях. Досі працюють дві аварійки «Київенерго», були МНСники і представники КМДА. Масштаби катастрофи гігантські! Потрібно буде робити ремонт, фарбувати стіни, лагодити підлогу, ремонтувати або робити нові дерев’яні вітрини… Експертна комісія порахує, скільки треба коштів, щоби полагодити будинок Музею, який є пам’яткою архітектури. Експозицію ми не зможемо відкрити, поки не приведемо до ладу приміщення. В аварії винне «Київенерго» і саме ця компанія повинна компенсувати нам збитки…