Херсонщина

0
64

Нове відкриття старого будівництва
Відновлення будівництва мостового переходу через залізничні колії по проспекту Адмірала Сенявіна  — вулиці Залаегерсег представили в Херсоні. Інфраструктурний об’єкт покликаний з’єднати дві частини міста (мікрорайон Таврійський і ХБК), де понад 100 тисяч мешканців, а по суті — дві частини міста, переїзд між якими наразі здійснюється через залізничні колії.
Реалізація цього проекту дасть змогу переcпрямувати транспортні потоки з західної та північної частин обласного центру у східному напрямку по Бериславському шосе, а також поліпшить транспортну розв’язку в обласному центрі, зробить її дворівневою та врегулює потік транспорту, а також з’явиться можливість уникати скупчення спецтехніки, вантажних та легкових транспортних засобів. Це також сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості Таврійського мікрорайону для будівництва житлових масивів і в цілому позитивно позначиться на розвитку інфраструктури міста
Згідно з даними порталу публічних закупівель ProZorro, генпідрядником будівництва стало ПРаТ «Укратоменергобуд». У результаті аукціону очікувану вартість проекту в 441,5 млн гривень було знижено до 357,6 млн гривень. Понад 225 млн гривень виділив державний фонд регіонального розвитку, ще 142 млн гривень — кошти місцевих бюджетів. Генпідрядник і субпідрядні компанії до середини 2020 року зобов’язані збудувати п’ять шляхопроводів загальною довжиною 419 м, шістнадцять підпірних станок завдовжки 1937 м, чотири з’їзди транспортної розв’язки завдовжки 1,5 км, надземний пішохідний перехід — 34   м, майже 4 км тротуарів та чотири ліфти для маломобільних груп населення. Як зазначив під час представлення проекту голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, до наступного року будівельники повинні «зробити першу чергу та забезпечити переїзд між Таврійським і ХБК в одну сторону».
Проект мостопереходу розглядали ще 1968 року і внесли в Генеральний план розвитку м.Херсона 1986 року та в нову редакцію генплану від 2008 року. Реальне будівництво почалося лише 2012 року. Тоді вартість проекту оцінювали в 211 млн гривень. Як зазначено на сайті Мінрегіону, роботи виконано лише на 26,6 млн гривень. Новий проект будівництва мocтoпеpехoду було повністю пеpеpoблено.
 Більше «чистої» енергії
У Новотроїцькому районі Херсонської області заплановано будівництво двох вітрових електростанцій потужністю в 138,6 МВт, загальною вартістю в 3,4 мільярда гривень. Також у перспективі будівництво об’єктів альтернативної енергетики компанії «Віндкрафт Україна» в Каланчацькому, Білозерському та Чаплинському районах сумарною потужністю майже в 600 МВт. Про це повідомляють у Херсонській ОДА.
За словами заступника голови Херсонської ОДА Євгена Рищука, активний розвиток альтернативної енергетики на Херсонщині пояснюють тим, що регіон має сприятливі умови для будівництва сонячних та вітрових електростанцій: мінімум 240 сонячних днів на рік та наближеність до моря та лиману. На думку Рищука, збільшення потужностей вітрових та сонячних електростанцій може зняти питання про будівництво другої черги Каховської ГЕС, проект якої обговорюється на урядовому рівні.
Нагадаємо, в жовтні цього року на Херсонщині відкрили першу чергу Новотроїцької вітроелектростанції, яка увійде у трійку найбільших і найпотужніших в Україні. За даними Держенергоефективності, станом на серпень 2017 року в Херсонській області діють 23 об’єкти, що генерують «чисту» електроенергію. Зокрема, 18 сонячних електростанцій потужністю в 68,4 МВт та 4 вітроелектростанції загальною потужністю майже в 34 МВт.