Закарпаття

0
99

Схему незаконного експорту на 4 мільйони викрили «УЗЕбівці»
Оперативники Управління захисту економіки в Закарпатській області ДЗЕ Нацполіції викрили злочинну схему, за якою експортери уникали сплати обов’язкових митних платежів.
Вони використовували так званих «піджаків», коли велику партію товару ділять на кілька маленьких частин та завозять на територію України. В подальшому завантажують до одного автомобіля та за підробленими документами транспортують замовнику.
За аналогічною схемою завезли одяг іноземного виробництва на понад 4 мільйони гривень. Відповідно до товарно-транспортної накладної, автомобіль опломбований, проте це було зроблено тільки на папері. Товар за документами належав місцевому підприємцю. Той каже, що накопичував його протягом кількох років, а тепер вирішив продати.
Мукачівське райвідділення поліції відкрило кримінальне провадження за цим фактом, на вилучений товар накладено арешт, інформують із відділу комунікації поліції Закарпаття.
Геннадій Москаль прирівняв антрацитове вугілля до сміття
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вважає, що антрацитове вугілля в Україні можна замінити на сміття. Ефективність спалення відходів не буде поступатися викопній сировині.
Москаль пропонує встановити “зелений” тариф за електроенергію від спалювання сміття, адже така енергія зробить непотрібним вугілля з окупованої частини Донбасу і дозволить очистити країну від відходів.
“За минулі десятиліття на Закарпатті зокрема й по Україні загалом накопичилося стільки відходів, що їх спалювання з надлишком перекрило би потреби в електроенергії, яку ми отримуємо від антрациту з окупованих територій на Донбасі”, – повідомляє Москаль на своєму сайті.
Він вважає, що основною перепоною для спалення відходів є відсутність “зелених тарифів”, які б могли зробити сміттєспалювальні заводи рентабельними.
Геннадій Москалль вважає, що локальне сміття може дати поштовх місцевим економікам, вирішити екологічні проблеми та перестати “ганьбитися перед Словаччиною та Угорщиною” під час паводків.
“При цьому сучасні сміттєспалювальні заводи спроможні переробляти не тільки свіжі, а й старі відходи, тому за кілька років вони вичистили б Закарпаття від закритих і стихійних звалищ”, – пише Закарпатський губернатор.
За словами Москаля, до нього неодноразово приїжджали інвестори з різних кран світу, котрі готові будувати сучасні, екологічно безпечні сміттєспалювальні заводи. Однак їм потрібен прибуток від продажу електроенергії, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕП), не встановила тариф за електроенергію від спалювання сміття.
Контрабандою віз… комплектуючі до військової авіації
Спробу незаконного ввезення з однієї з країн Європи комплектуючих, що використовуються у військовій авіації, попередили на Закарпатті співробітники Служби безпеки України спільно з митниками та прикордонниками.
На митному посту «Тиса» правоохоронці виявили громадянина, який приховав запчастини, зокрема газотурбінний двигун, систему захисту лопатей, радіокомандну систему та інші комплектуючі, в обшивці багажника власного авто. Як пояснив чоловік, ці деталі він придбав для перепродажу.
Такого роду товари підлягають державному експертному контро¬лю. Громадянин не мав жодних дозволів на їх ввезення. Відкрите кримінальне провадження, тривають оперативно-слідчі дії, інформують із прес-групи УСБУ в Закарпатській області.